Потопна пумпа за бунари

Како една од водечките производителот, снабдувачот и извозник во Taiwan, Ние се специјализираат во Потопна пумпа за бунари производството. Имаме повеќе од десет години богато искуство во развој на производот, продажба и монтажа, нашите производи имаат добиено голем углед во домашни и задокеански. Нашата компанија со високо квалитетни производи, најдобри услуги и добра репутација, имаат освоено голем customers'support, и стана повеќе сила и моќен, скала е проширен и потполно сопственост manufactory.
Поради нашите одличен квалитет, добар систем за управување и супериорна услуга по продажбата, ние веќе ужива долготрајни добар углед во светот на пазарот. Ние ќе продолжиме да работиме на целта да се биде квалитетен производител. Ако сте заинтересирани за нашите

Потопна пумпа за бунари

и треба дополнителни информации или проблеми, Ве молиме не двоумете се да контактирајте не наскоро.
 • Потопна пумпа за бунари - JF603
Потопна пумпа за бунари
модел - JF603
6”7.Пумпа за длабок бунар од 5 HP за суво мулти-носач на вратило на сегментот

Постојано е инсталиран во зградата и снабдува со вода за водената кула на горниот кат како и за подземните води,длабок бунар,поток вода,за екстракција на длабоки води,и земјоделска вода.Обрнете внимание на големината на длабокиот бунар при инсталирање.
 1. Материјал:304 нерѓосувачки железо,железо,бакар
 2. Коњски сили-7.5 HPCaliber-3” ,4” (според потребите на клиентите)
  Глава-55 м
  Максимален волумен на вода-360 М3/мин
  Број на столбови-2P
  Напон:220 V*60HZ сингл-фаза,220 V*60 HZ три-фаза,380 V*60 HZ три-фаза
  Применлива големина на длабок бунар-6”
  Ако ви требаат пумпи со посебни спецификации,можете да ги нарачате однапред
 3. Категорија:(Нула загадување,елиминирање на маслото-тип пумпи и високи-цена вода-тип мотори кои ќе предизвикаат загадување,а цената е попристапна)
 4. Стабилен квалитет и брза испорака
 5. Потекло:Тајван

Погоден е за употреба во длабоки подземни води,и може да се користи за далечинско доставување вода.Тоа е висока-пумпа за подигнување.Може да се користи и во големи-обработливо земјиште,рибници,градилишта,или во области каде што изворот на вода и подземните води се длабоки и немаат вода.Повеќето од нив користат овој тип на мотор.
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
JF603
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Потопна пумпа за бунари, треба да знаете за највисок квалитет на Потопна пумпа за бунари производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
Type 6 x 5HP~10HP
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Шест типа електрична пумпа за суви длабоки бунари Постојано е инсталиран во зградата и снабдува со вода за водената кула на горниот кат како и за подземните води,длабок бунар,поток вода,за екстракција на длабоки води,и земјоделска вода.Обрнете внимание на големината на длабокиот бунар при инсталирање. Материјал:304 нерѓосувачки железо,железо,бакар Коњски сили-5 КС,7.5 КС,Калибар 10 КС-3” ,4” Глава-35~88 мМаксимален волумен на вода-210~460 М3/минБрој на столбови-2PНапон:220 V*60HZ сингл-фаза,220 V*60 HZ три-фаза,380 V,60 HZ три-фазаПрименлива големина на длабок бунар-6” Ако ви требаат пумпи со посебни спецификации,можете да ги нарачате однапред Категорија:(Нула загадување,елиминирање на маслото-тип пумпи и високи-цена вода-тип мотори кои ќе предизвикаат загадување,а цената е попристапна) Стабилен квалитет и брза испорака Потекло:Тајван Забелешка: Овој уред мора да го инсталираат професионални техничари. За време на инсталацијата мора да се инсталираат прекинувач за електромагнетно преоптоварување и уред за заштита од истекување. Строго е забрането да се трча без вода. Ако квалитетот на водата на бунарот е лош,се препорачува да се инсталира екран за филтрирање.
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Потопна пумпа за бунари, треба да знаете за највисок квалитет на Потопна пумпа за бунари производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
JF602
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
6”7.Пумпа за длабок бунар од 5 HP за суво мулти-носач на вратило на сегментот Постојано е инсталиран во зградата и снабдува со вода за водената кула на горниот кат како и за подземните води,длабок бунар,поток вода,за екстракција на длабоки води,и земјоделска вода.Обрнете внимание на големината на длабокиот бунар при инсталирање. Материјал:304 нерѓосувачки железо,железо,бакар Коњски сили-7.Калибар 5 КС-4” Глава-36 мМаксимален волумен на вода-450 М3/минБрој на столбови-2PНапон:220 V*60HZ сингл-фаза,220 V*60 HZ три-фаза,380 V*60 HZ три-фазаПрименлива големина на длабок бунар-6” Ако ви требаат пумпи со посебни спецификации,можете да ги нарачате однапред Категорија:(Нула загадување,елиминирање на маслото-тип пумпи и високи-цена вода-тип мотори кои ќе предизвикаат загадување и цената е попристапна) Стабилен квалитет и брза испорака Потекло:Тајван Оваа пумпа може да се користи во средни и длабоки подземни извори на вода.Неговиот мотор има релативно силна коњска сила и релативно голем дијаметар,кои можат брзо да наводнуваат и да земаат вода.Погоден е за употреба во средно и големо обработливо земјиште,рибници,итн.,а моторот се менува и во Dry pump,така што нема да предизвика загадување.
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Потопна пумпа за бунари, треба да знаете за највисок квалитет на Потопна пумпа за бунари производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
JF610
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
6”Пумпа за длабок бунар од 10 КС за суво мулти-носач на вратило на сегментот Постојано е инсталиран во зградата и снабдува со вода за водената кула на горниот кат како и за подземните води,длабок бунар,поток вода,за екстракција на длабоки води,и земјоделска вода.Обрнете внимание на големината на длабокиот бунар при инсталирање. Материјал:304 нерѓосувачки железо,железо,бакар Коњски сили-Калибар 10 КС-3” ,4” Глава-52~88 мМаксимален волумен на вода-220~460 М3/минБрој на столбови-2PНапон:220 V*60HZ сингл-фаза,220 V*60 HZ три-фаза,380 V*60 HZ три-фазаПрименлива големина на длабок бунар-6” Ако ви требаат пумпи со посебни спецификации,можете да ги нарачате однапред Категорија:(Нула загадување,елиминирање на маслото-тип пумпи и високи-цена вода-тип мотори кои ќе предизвикаат загадување и цената е попристапна) Стабилен квалитет и брза испорака Потекло:Тајван Овој вид на пумпа главно се користи во длабоки подземни води,коњските сили се релативно силни,а бројот на главата е релативно висок,па главно пумпа длабока вода,а длабоката вода е релативно чиста.Развиеното вратило-уредот за носење овозможува побрзо и поголемо вадење вода,а исто така го прави моторот помалку оштетен.