Ние сме професионални Пумпа за одводнување на производителот, набавувачот и фабрика specilizing во производство и извоз на широк ранг на овие производи за многу години, можеме да бидеме флексибилни на вашиот бизнис потребите и направи производи во согласност со вашите дизајнирани слики, customed примероци, а детални барања.

Пумпа за одводнување

Chiu Feng Industry Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Пумпа за одводнување, треба да знаете за највисок квалитет на Пумпа за одводнување производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
AS - 504+2TL
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
504 Сува амфибиска висока-брзина пумпа Најчесто се користи во потоци,морска вода,рибарски езерца:градежништвото,канализација,пазарна вода,пумпни станици,подруми...итн. Материјал:бакар од не'рѓосувачки челик Спецификации:Коњски сили-5 КС,Калибар-4”,Број на пол-4P,Глава-30 М,Максимален волумен на вода-1.65 М3/мин Стабилен квалитет и брза испорака Место на потекло:Тајван Напон:Три-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ За новиот пронајдок патент бр.I678469 Оваа пумпа ги отстранува материјалите за подмачкување кои ќе предизвикаат загадување,и може да се користи за испуштање.Поради големата количина на вода,брзината на празнење е поголема.На пример,дали морската вода се испраќа до морето или од морето кон внатрешноста,оваа пумпа може да се користи.Покрај тоа,новоразвиената шахта-уредот за носење може да се испрати побрзо и подалеку.
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Пумпа за одводнување, треба да знаете за највисок квалитет на Пумпа за одводнување производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
AS - 506+2TL
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
506 Оска-уред за носење пумпа за сува амфибиска мулти-сегмент вратило Најчесто се користи во потоци,морска вода,рибарски езерца:градежништвото,канализација,пазарна вода,пумпни станици,подрумите...итн. Материјал:бакар од не'рѓосувачки челик Спецификации:Коњски сили-5 КС,Калибар-4”,Број на пол-4P,Глава-21 М,Максимален волумен на вода-2.93 М3/мин,Напон:Три-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ Стабилен квалитет и брза испорака Место на потекло:Тајван За новиот пронајдок патент бр.I678469 Отстранете го материјалот за подмачкување што ќе предизвика загадување,и нема да предизвика загадување на животната средина. Оваа пумпа може да се користи за празнење и испорака,а бројот на фази може да се додаде за да се зголеми главата,и може да се испрати подалеку.Поради големата количина на вода,брзината на празнење е поголема,а бројот на фази може да се совпадне според потребите на клиентите.
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Пумпа за одводнување, треба да знаете за највисок квалитет на Пумпа за одводнување производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
2TL - 607
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
7&фрак12;Пумпа за носач на HP Shaft за сува мулти-сегментни вратила Најчесто се користи во потоци,морска вода,рибарски езерца:градежништвото,канализација,пазарна вода,пумпни станици,подруми...итн. Материјал:304 нерѓосувачки челик железо бакар Спецификации:Коњски сили-7&фрак12;HP дијаметар-6”,Полјаците-4P,Глава-21 м,Максимален волумен на вода-2.92 М3/мин,Напон:Три-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ Стабилен квалитет и брза испорака Место на потекло:Тајван За новиот пронајдок патент бр.I678469 Новиот тип на пумпа ги отстранува подмачкувачките материјали кои ќе предизвикаат загадување.Преку посебен структурен дизајн,мулти-работното коло може да се придвижува од вратилото во отворот на вратилото на стативот,за да се постигне целта на максималниот волумен на вода и највисокото подигање,и ја играат најдобрата улога ефикасност.
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Пумпа за одводнување, треба да знаете за највисок квалитет на Пумпа за одводнување производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
2TL - 610
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Пумпа за носач на вратило 10 HP за суво мулти-сегментни вратила Најчесто се користи во потоци,морска вода,рибарски езерца:градежништвото,канализација,пазарна вода,пумпни станици,подрумите...итн. Материјал:304 нерѓосувачки челик железо бакар Спецификации:Коњски сили-10 КС,Калибар-6”,Број на пол-4P,Глава-24 м,Максимален волумен на вода-3 М3/мин,Напон:Три-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ Стабилен квалитет и брза испорака Место на потекло:Тајван За новиот пронајдок патент бр.I678469 Новиот тип на пумпа ги отстранува подмачкувачките материјали кои ќе предизвикаат загадување.Работното коло на вител е избалансирано и коригирано,со што се заштедува електрична енергија,има голем волумен на вода,и има висока глава.
Ако вие и вашата ценета компанија намера да купите

Пумпа за одводнување

, Ве молиме контактирајте не слободно. Ние ќе ви обезбедиме најдобра цена со добар квалитет. Ние сме посветени да се воспостави меѓусебна корист и заеднички успех соработка односи со компании од двете дома и во странство.