Пумпа за вода за градежништво

Ние сме познат Taiwan Пумпа за вода за градежништво производителот, снабдувачот, извозникот и фабриката. Ние нудиме на нашите клиенти со широк спектар на производи кои се совпаѓаат со строги барања за квалитет на меѓународниот пазар кој заработил нашата компанија во различни углед на квалитет ориентиран Taiwan Извозникот. Ние сме признати како еден од водечките трговци во овој сектор се должи на нашата способност за снабдување беспрекорна производи на нашите клиенти. Ние положи нашата нога години назад и оттогаш ние се стремиме да се испорача во нашите производи иновации, конкурентни цени и квалитетот управувано задоволството на клиентите.
Смирувачки во дизајни, имаме за нашите клиенти висок степен на

Пумпа за вода за градежништво

производи. Тие доаѓаат во светли комбинации на бои кои ги око фаќање на изглед се направи.
  • Пумпа за вода за градежништво - AS - 506+2TL
Пумпа за вода за градежништво
модел - AS - 506+2TL
506 Оска-уред за носење пумпа за сува амфибиска мулти-сегмент вратило

Најчесто се користи во потоци,морска вода,рибарски езерца:градежништвото,канализација,пазарна вода,пумпни станици,подрумите...итн.
  1. Материјал:бакар од не'рѓосувачки челик
  2. Спецификации:Коњски сили-5 КС,Калибар-4”,Број на пол-4P,Глава-21 М,Максимален волумен на вода-2.93 М3/мин,Напон:Три-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ
  3. Стабилен квалитет и брза испорака
  4. Место на потекло:Тајван
  5. За новиот пронајдок патент бр.I678469
  6. Отстранете го материјалот за подмачкување што ќе предизвика загадување,и нема да предизвика загадување на животната средина.

Оваа пумпа може да се користи за празнење и испорака,а бројот на фази може да се додаде за да се зголеми главата,и може да се испрати подалеку.Поради големата количина на вода,брзината на празнење е поголема,а бројот на фази може да се совпадне според потребите на клиентите.
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
AS - 506+2TL
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Пумпа за вода за градежништво, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
AS - 504+2TL
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
504 Сува амфибиска висока-брзина пумпа Најчесто се користи во потоци,морска вода,рибарски езерца:градежништвото,канализација,пазарна вода,пумпни станици,подруми...итн. Материјал:бакар од не'рѓосувачки челик Спецификации:Коњски сили-5 КС,Калибар-4”,Број на пол-4P,Глава-30 М,Максимален волумен на вода-1.65 М3/мин Стабилен квалитет и брза испорака Место на потекло:Тајван Напон:Три-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ За новиот пронајдок патент бр.I678469 Оваа пумпа ги отстранува материјалите за подмачкување кои ќе предизвикаат загадување,и може да се користи за испуштање.Поради големата количина на вода,брзината на празнење е поголема.На пример,дали морската вода се испраќа до морето или од морето кон внатрешноста,оваа пумпа може да се користи.Покрај тоа,новоразвиената шахта-уредот за носење може да се испрати побрзо и подалеку.
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Пумпа за вода за градежништво, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
2TL - 607
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
7&фрак12;Пумпа за носач на HP Shaft за сува мулти-сегментни вратила Најчесто се користи во потоци,морска вода,рибарски езерца:градежништвото,канализација,пазарна вода,пумпни станици,подруми...итн. Материјал:304 нерѓосувачки челик железо бакар Спецификации:Коњски сили-7&фрак12;HP дијаметар-6”,Полјаците-4P,Глава-21 м,Максимален волумен на вода-2.92 М3/мин,Напон:Три-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ Стабилен квалитет и брза испорака Место на потекло:Тајван За новиот пронајдок патент бр.I678469 Новиот тип на пумпа ги отстранува подмачкувачките материјали кои ќе предизвикаат загадување.Преку посебен структурен дизајн,мулти-работното коло може да се придвижува од вратилото во отворот на вратилото на стативот,за да се постигне целта на максималниот волумен на вода и највисокото подигање,и ја играат најдобрата улога ефикасност.
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Пумпа за вода за градежништво, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
2TL - 610
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Пумпа за носач на вратило 10 HP за суво мулти-сегментни вратила Најчесто се користи во потоци,морска вода,рибарски езерца:градежништвото,канализација,пазарна вода,пумпни станици,подрумите...итн. Материјал:304 нерѓосувачки челик железо бакар Спецификации:Коњски сили-10 КС,Калибар-6”,Број на пол-4P,Глава-24 м,Максимален волумен на вода-3 М3/мин,Напон:Три-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ Стабилен квалитет и брза испорака Место на потекло:Тајван За новиот пронајдок патент бр.I678469 Новиот тип на пумпа ги отстранува подмачкувачките материјали кои ќе предизвикаат загадување.Работното коло на вител е избалансирано и коригирано,со што се заштедува електрична енергија,има голем волумен на вода,и има висока глава.