Ние производство, снабдување и извоз убава и елегантна Пумпа за длабок бунар од осум типови. А ние нудиме најдобри работни односи со нашите клиенти, со многу пријателски и познавања трговски претставници. Ние, исто така имаат строги 3-чекор контрола на квалитетот на системот за да се обезбеди сте добивање на највисок квалитет на производи направени.

Пумпа за длабок бунар од осум типови

Chiu Feng Industry Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Пумпа за длабок бунар од осум типови, треба да знаете за највисок квалитет на Пумпа за длабок бунар од осум типови производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
8" 7.5HP~8"?HP
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Осум типа електрична пумпа за суви длабоки бунари Често се поставува во зградата за снабдување со вода за водената кула на горниот кат,како и подземните води,длабок бунар,поток вода,и земјоделска вода.Овој производ се разликува од другите типови пумпи.Коњските сили се исто така посилни,а може да биде и поголема од 40 КС.Овој производ е фиксиран како сув тип.Високото-цена вода мотор е елиминиран,а цената е попристапна. Материјал:304 нерѓосувачки железо,железо,бакар Спецификации:Коњски сили-8”7.5 КС или 8” ?или повеќе(За посилни коњски сили,потребна е претходна резервација)Број на столбови-2PКалибар-4” ~5” Глава-прилагодени според потребите на клиентитеМаксимален волумен на вода-350 или над М3/минНапон:тип на вода 220V*60 HZ три-фаза,тип на вода 380V*60 HZ~415 V*60 HZ три-фазаПрименливо за големини на длабоки бунари-8”и погоре Стабилен квалитет и брза испорака Потекло:Тајван Оваа пумпа е насочена кон вода во многу длабоки области.Поради посебните спецификации во споредба со другите мотори,а каросеријата е поголема од другите мотори,овој тип на мотор е направен по нарачка.
Поради нашите одличен квалитет, добар систем за управување и супериорна услуга по продажбата, ние веќе ужива долготрајни добар углед во светот на пазарот. Ние ќе продолжиме да работиме на целта да се биде квалитетен производител. Ако сте заинтересирани за нашите

Пумпа за длабок бунар од осум типови

и треба дополнителни информации или проблеми, Ве молиме не двоумете се да контактирајте не наскоро.