Електрична пумпа за длабоки бунари

Chiu Feng Industry Co., Ltd. специјализира во истражување и производство на различни видови и спецификации на Електрична пумпа за длабоки бунари. И наш фабрика е во Taiwan, Со добар квалитет и конкурентна цена, ве молиме контактирајте не за повеќе детали. Ние собираме сите сериозни странство барања и нуди најдобри цени и квалитет.
имаме за нашите клиенти висок степен на

Електрична пумпа за длабоки бунари

производи. Pls ги споделите со нас она што ви треба, ние ќе се обидеме нашите најдобри да ги задоволи вашето барање, да ви помогне да се движи понатаму во вашиот пат кон успехот. Ние веруваме дека единствен начин да се разликува од конкуренцијата преку услугата.
 • Електрична пумпа за длабоки бунари - 8" 7.5HP~8"?HP
Електрична пумпа за длабоки бунари
модел - 8" 7.5HP~8"?HP
Осум типа електрична пумпа за суви длабоки бунари

Често се поставува во зградата за снабдување со вода за водената кула на горниот кат,како и подземните води,длабок бунар,поток вода,и земјоделска вода.Овој производ се разликува од другите типови пумпи.Коњските сили се исто така посилни,а може да биде и поголема од 40 КС.Овој производ е фиксиран како сув тип.Високото-цена вода мотор е елиминиран,а цената е попристапна.
 1. Материјал:304 нерѓосувачки железо,железо,бакар
 2. Спецификации:
  Коњски сили-8”7.5 КС или 8” ?или повеќе(За посилни коњски сили,потребна е претходна резервација)
  Број на столбови-2P
  Калибар-4” ~5”
  Глава-прилагодени според потребите на клиентите
  Максимален волумен на вода-350 или над М3/мин
  Напон:тип на вода 220V*60 HZ три-фаза,тип на вода 380V*60 HZ~415 V*60 HZ три-фаза
  Применливо за големини на длабоки бунари-8”и погоре
 3. Стабилен квалитет и брза испорака
 4. Потекло:Тајван

Оваа пумпа е насочена кон вода во многу длабоки области.Поради посебните спецификации во споредба со другите мотори,а каросеријата е поголема од другите мотори,овој тип на мотор е направен по нарачка.
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
8" 7.5HP~8"?HP
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа