Chiu Feng Industry Co., Ltd. е призната како светска класа производителот, набавувачот и давателот на Земјоделска пумпа. Како еден од најискусните производители во бизнисот. Ние секогаш снабдуваме нашите клиенти со најниска-неуспех стапка, брзо доведе време, цена-ефективност, и најдобрите по продажбата на услугата. Ние сме биле основани трговски однос со многу земји низ целиот свет, нашата компанија има вработено професионална и расте тим за истражување и развој. на нашата способност на логиката дизајн, OEM / ODM најчесто се добредојдени. Ние сме признати од страна на најдобра услуга за своите клиенти, со добар квалитет, прифатлива цена и брза испорака.

Земјоделска пумпа

Chiu Feng Industry Co., Ltd.
Купете го најдобриот водич на Земјоделска пумпа ->, треба да знаете за највисок квалитет на Земјоделска пумпа производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
AS - 202-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
2HP Сува амфибија висока-брзина пумпа Најчесто се користи во потоци,морска вода,рибарски езерца:градежништвото,канализација,пазарна вода,наводнување обработливо земјиште,бунари,подземни бунари,итн.за пумпање вода.Доколку се користи во аквакултура,не'рѓосувачки-треба да се вгради челична мрежа за да се спречи оштетувањето на отвореното работно коло од талог. Материјал:нерѓосувачки челик железо бакар Спецификации:Коњски сили-2 КС,Калибар-2” ,Број на столбови-2P,Глава-11 м,Максимален волумен на вода-0.6 милиони3/мин Напон:Слободна-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ,Три-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ Стабилен квалитет и брза испорака Место на потекло:Тајван Оваа потопна пумпа е нов тип на сув мотор.По тестот,волуменот на водата исто така е многу зголемен,што може брзо да ја измие нечистотијата на добитокот.
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
Купете го најдобриот водич на Земјоделска пумпа ->, треба да знаете за највисок квалитет на Земјоделска пумпа производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
OA - 02
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Пумпа за нечистотија од 1 HP Најчесто се користи во свињарските куќи за сточарство,резервоари за прочистување на ранчот,индустриски отпадни води,отпадни води од фабрика за храна,итн.Индустрискиот отпад и тињата може лесно да се испуштаат,со што сточарството и аквакултурата полесно го чистат изметот. Материјал:нерѓосувачки челик железо бакар Спецификации:Коњски сили-1 КС,Калибар-2” ,Број на столбови-2P,Глава-9 М,Максимален волумен на вода-0.2 М3/мин Напон:Слободна-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ,Три-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ Стабилен квалитет и брза испорака Место на потекло:Тајван За испирање или пумпање нечистотија од добиток,мора да биде инсталиран од професионални техничари,а коњските сили ќе се усогласат според растојанието на пренесување и извлекување.
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
Купете го најдобриот водич на Земјоделска пумпа ->, треба да знаете за највисок квалитет на Земјоделска пумпа производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
OA - 03
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Пумпа за нечистотија од 2 HP Најчесто се користи во свињарските куќи за сточарство,резервоари за прочистување на ранчот,индустриски отпадни води,отпадни води од фабрика за храна,итн.Индустрискиот отпад и тињата може лесно да се испуштаат,со што сточарството и аквакултурата полесно го чистат изметот. Материјал:нерѓосувачки челик железо бакар Спецификации:Коњски сили-2 КС,Калибар-3” ,Број на столбови-2P,Глава-10 М,Максимален волумен на вода-0.6 милиони3/мин Напон:Слободна-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ,Три-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ Стабилен квалитет и брза испорака Место на потекло:Тајван Оваа машина е дизајнирана со посебна патека на проток,што може да направи секаква нечистотија,отпадните води и тињата покажуваат најдобар ефект на проток на вода.
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
Купете го најдобриот водич на Земјоделска пумпа ->, треба да знаете за највисок квалитет на Земјоделска пумпа производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
RA - 05
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
5HP Потопна пумпа за вода за општа употреба Најчесто се користи во земјоделството,риболов,сточарството,канализација,подрум,пазарна вода,разни индустриски отпадни води,итн.,може лесно да се пумпа,Згора на тоа,со оглед на природната средина,се елиминираат материјалите за подмачкување кои предизвикуваат загадување,што го прави поеколошки,овој модел може да се користи и во аквакултурата. Материјал:нерѓосувачки челик железо бакар Спецификации:Коњски сили-5 КС,Калибар-5” ,Број на столбови-2P,Глава-17 М,Максимален волумен на вода-1.6 милиони3/мин Напон:Три-фаза 220V*60 HZ Стабилен квалитет и брза испорака Место на потекло:Тајван Во сточарството и аквакултурата,пумпата често се користи и може да ја пумпа отпадната вода што се создава во тој период.
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

Земјоделска пумпа

со подложување на нашите производи на строги контрола на квалитетот мерки во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!