Ние би сакале да биде вашиот сигурен Taiwan Шест тип на длабока пумпа за бунари производителот, набавувачот и извозник, и фабриката. Ако сте заинтересирани во сите стилови на нашите производи, ве молиме да се чувствуваат слободни да контактирајте не. Прашањата од глобалната големо, дистрибутери, купувачи, агенти и OEM / ODM се добредојдени.

Шест тип на длабока пумпа за бунари

Chiu Feng Industry Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Шест тип на длабока пумпа за бунари, треба да знаете за највисок квалитет на Шест тип на длабока пумпа за бунари производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Type 6 x 5HP~10HP
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Шест типа електрична пумпа за суви длабоки бунари Постојано е инсталиран во зградата и снабдува со вода за водената кула на горниот кат како и за подземните води,длабок бунар,поток вода,за екстракција на длабоки води,и земјоделска вода.Обрнете внимание на големината на длабокиот бунар при инсталирање. Материјал:304 нерѓосувачки железо,железо,бакар Коњски сили-5 КС,7.5 КС,Калибар 10 КС-3” ,4” Глава-35~88 мМаксимален волумен на вода-210~460 М3/минБрој на столбови-2PНапон:220 V*60HZ сингл-фаза,220 V*60 HZ три-фаза,380 V,60 HZ три-фазаПрименлива големина на длабок бунар-6” Ако ви требаат пумпи со посебни спецификации,можете да ги нарачате однапред Категорија:(Нула загадување,елиминирање на маслото-тип пумпи и високи-цена вода-тип мотори кои ќе предизвикаат загадување,а цената е попристапна) Стабилен квалитет и брза испорака Потекло:Тајван Забелешка: Овој уред мора да го инсталираат професионални техничари. За време на инсталацијата мора да се инсталираат прекинувач за електромагнетно преоптоварување и уред за заштита од истекување. Строго е забрането да се трча без вода. Ако квалитетот на водата на бунарот е лош,се препорачува да се инсталира екран за филтрирање.
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Шест тип на длабока пумпа за бунари, треба да знаете за највисок квалитет на Шест тип на длабока пумпа за бунари производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
JF602
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
6”7.Пумпа за длабок бунар од 5 HP за суво мулти-носач на вратило на сегментот Постојано е инсталиран во зградата и снабдува со вода за водената кула на горниот кат како и за подземните води,длабок бунар,поток вода,за екстракција на длабоки води,и земјоделска вода.Обрнете внимание на големината на длабокиот бунар при инсталирање. Материјал:304 нерѓосувачки железо,железо,бакар Коњски сили-7.Калибар 5 КС-4” Глава-36 мМаксимален волумен на вода-450 М3/минБрој на столбови-2PНапон:220 V*60HZ сингл-фаза,220 V*60 HZ три-фаза,380 V*60 HZ три-фазаПрименлива големина на длабок бунар-6” Ако ви требаат пумпи со посебни спецификации,можете да ги нарачате однапред Категорија:(Нула загадување,елиминирање на маслото-тип пумпи и високи-цена вода-тип мотори кои ќе предизвикаат загадување и цената е попристапна) Стабилен квалитет и брза испорака Потекло:Тајван Оваа пумпа може да се користи во средни и длабоки подземни извори на вода.Неговиот мотор има релативно силна коњска сила и релативно голем дијаметар,кои можат брзо да наводнуваат и да земаат вода.Погоден е за употреба во средно и големо обработливо земјиште,рибници,итн.,а моторот се менува и во Dry pump,така што нема да предизвика загадување.
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Шест тип на длабока пумпа за бунари, треба да знаете за највисок квалитет на Шест тип на длабока пумпа за бунари производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
JF603
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
6”7.Пумпа за длабок бунар од 5 HP за суво мулти-носач на вратило на сегментот Постојано е инсталиран во зградата и снабдува со вода за водената кула на горниот кат како и за подземните води,длабок бунар,поток вода,за екстракција на длабоки води,и земјоделска вода.Обрнете внимание на големината на длабокиот бунар при инсталирање. Материјал:304 нерѓосувачки железо,железо,бакар Коњски сили-7.5 HPCaliber-3” ,4” (според потребите на клиентите)Глава-55 мМаксимален волумен на вода-360 М3/минБрој на столбови-2PНапон:220 V*60HZ сингл-фаза,220 V*60 HZ три-фаза,380 V*60 HZ три-фазаПрименлива големина на длабок бунар-6” Ако ви требаат пумпи со посебни спецификации,можете да ги нарачате однапред Категорија:(Нула загадување,елиминирање на маслото-тип пумпи и високи-цена вода-тип мотори кои ќе предизвикаат загадување,а цената е попристапна) Стабилен квалитет и брза испорака Потекло:Тајван Погоден е за употреба во длабоки подземни води,и може да се користи за далечинско доставување вода.Тоа е висока-пумпа за подигнување.Може да се користи и во големи-обработливо земјиште,рибници,градилишта,или во области каде што изворот на вода и подземните води се длабоки и немаат вода.Повеќето од нив користат овој тип на мотор.
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Шест тип на длабока пумпа за бунари, треба да знаете за највисок квалитет на Шест тип на длабока пумпа за бунари производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
JF610
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
6”Пумпа за длабок бунар од 10 КС за суво мулти-носач на вратило на сегментот Постојано е инсталиран во зградата и снабдува со вода за водената кула на горниот кат како и за подземните води,длабок бунар,поток вода,за екстракција на длабоки води,и земјоделска вода.Обрнете внимание на големината на длабокиот бунар при инсталирање. Материјал:304 нерѓосувачки железо,железо,бакар Коњски сили-Калибар 10 КС-3” ,4” Глава-52~88 мМаксимален волумен на вода-220~460 М3/минБрој на столбови-2PНапон:220 V*60HZ сингл-фаза,220 V*60 HZ три-фаза,380 V*60 HZ три-фазаПрименлива големина на длабок бунар-6” Ако ви требаат пумпи со посебни спецификации,можете да ги нарачате однапред Категорија:(Нула загадување,елиминирање на маслото-тип пумпи и високи-цена вода-тип мотори кои ќе предизвикаат загадување и цената е попристапна) Стабилен квалитет и брза испорака Потекло:Тајван Овој вид на пумпа главно се користи во длабоки подземни води,коњските сили се релативно силни,а бројот на главата е релативно висок,па главно пумпа длабока вода,а длабоката вода е релативно чиста.Развиеното вратило-уредот за носење овозможува побрзо и поголемо вадење вода,а исто така го прави моторот помалку оштетен.
Целиот персонал ќе полно работно срце услуги на

Шест тип на длабока пумпа за бунари

за нашите клиенти да се вклучат во прошири плима на индустријата. Ние веруваме дека по продажба на услуги ќе започнат пред од дизајн и производство на строга квалитетот на системот.