Ние сме професионални производителот Потопна пумпа за вода производителот, набавувачот и извозник, фабрика во Taiwan. Ние може да направи нови производи за да одговорат брзо на промените на пазарот и барањата на клиентите. Нашите производи се произведени и тестирани со меѓународните стандарди, под строг надзор на високо квалификувани технократи да ги задоволи и исполни повеќето критични побарувачката на познат индустриски корисникот ширум светот.

Потопна пумпа за вода

Chiu Feng Industry Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Потопна пумпа за вода, треба да знаете за највисок квалитет на Потопна пумпа за вода производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
RA - 01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
1/2HP Потопна пумпа за вода за општа употреба Користи:Општа акумулација на вода,градежништвото,подрум,канализација,пумпање вода за различни индустрии како што е земјоделството,риболов и сточарство Материјал:нерѓосувачки челик железо бакар Спецификации:Коњски сили-0.5 КС,Дијаметар-1.5” ,Полјаците-2P,Глава-8 М,Максимален волумен на вода-0.16 М3/мин Напон:Слободна-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ,Три-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ Карактеристики:Користете двојно-групна механичка заптивка на вратило,анти-носат,издржливи,опремен со заптивка на вратило за подмачкување на комората за масло и дизајн на заптивка за масло,што може да спречи влез на туѓа материја во делот на заптивката на вратилото и да го продолжи животниот век на заптивката на вратилото. Забелешка:Овој производ не може да пумпа други запаливи растворувачи,морска вода,бензин и хемикалии.  
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Потопна пумпа за вода, треба да знаете за највисок квалитет на Потопна пумпа за вода производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
RA - 02
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
1HP Потопна пумпа за вода за општа употреба Најчесто се користи во земјоделството,сточарството,канализација,подрум,пазарна вода,разни индустриски отпадни води,итн.,може лесно да се пумпа. Материјал:Железо бакар од нерѓосувачки челик Спецификации:Коњски сили-1 КС,Калибар-2” ,Број на столбови-2P,Глава-5 милиони,Максимален волумен на вода-0.2 М3/мин Напон:Слободна-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ,Три-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ Стабилен квалитет и брза испорака Место на потекло:Тајван Поради широкиот опсег на употреба,овој тип е наменет за мали и средни-со мала големина-висечко земјиште,а во исто време,го намалува и загадувањето на материјалите што ќе предизвикаат загадување,и е нов тип на сува пумпа. Забелешка:Овој уред мора да го инсталираат професионални техничари,а строго е забрането трчање без вода(не го празнете автомобилот)
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Потопна пумпа за вода, треба да знаете за највисок квалитет на Потопна пумпа за вода производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
RA - 03
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
2HP Потопна пумпа за вода за општа употреба Најчесто се користи во земјоделството,сточарството,канализација,подрум,пазарна вода,разни индустриски отпадни води,итн.,може лесно да се пумпа,а земајќи ја предвид природната средина,се елиминираат материјалите за подмачкување кои ќе предизвикаат загадување,правејќи ги поеколошки. Материјал:нерѓосувачки челик железо бакар Спецификации:Коњски сили-2 КС,Калибар-3” ,Полјаците-2P,Глава-12 милиони,Максимален волумен на вода-0.6 милиони3/мин Напон:Слободна-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ,Три-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ Стабилен квалитет и брза испорака Место на потекло:Тајван Оваа машина е дизајнирана со посебна патека на проток,што може да направи протокот на отпадни води да покаже најдобар ефект.
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Потопна пумпа за вода, треба да знаете за највисок квалитет на Потопна пумпа за вода производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
RA - 04
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
3HP Потопна пумпа за вода за општа употреба Најчесто се користи во земјоделството,сточарството,канализација,подрум,пазарна вода,разни индустриски отпадни води,итн.,може лесно да се пумпа,а земајќи ја предвид природната средина,се елиминираат материјалите за подмачкување кои ќе предизвикаат загадување,правејќи ги поеколошки. Материјал:нерѓосувачки челик железо бакар Спецификации:Коњски сили-3 КС,Калибар-4” ,Полјаците-2P,Глава-16 М,Максимален волумен на вода-1.13 М3/мин Напон:Слободна-фаза-220 V*60 HZ,Три-фаза-220 V*60 HZ Стабилен квалитет и брза испорака Место на потекло:Тајван Дизајн на отворено работно коло,цврсти и носат-отпорни,зачувување на енергија,голем волумен на вода,не е лесно да се блокира,и балансиран корекциски третман,што може да го продолжи работниот век на моторот.
Ако сте заинтересирани за некој од нашите

Потопна пумпа за вода

производи или би сакале да disscuss клиент цел, Ве молиме слободно контактирајте со нас. Ние сме во потрага очекуваме да формирање успешни деловни односи со нов клиент во целиот свет во блиска иднина.