Chiu Feng Industry Co., Ltd. е една од професионални Пумпа за длабок бунар производител и снабдувач со над години искуство во Taiwan. Било која количина е добредојдена. Со агресивни внимание, секогаш можеме да ви понудиме најновите статии на пазарот со најдобра цена и услуга. Ние исто така, прифати OEM, ODM ред. Со силна позадина дизајнер и производство објект, ние произведуваме за различни брендирани клиенти. Откако ќе се обиде, вие дефинитивно ќе бидете задоволни со нашите производи и услуги.

Пумпа за длабок бунар

Chiu Feng Industry Co., Ltd.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Пумпа за длабок бунар, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Type 4 x 2HP~5HP
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Четири типа електрична пумпа за суви длабоки бунари Често се поставува во зградата за водената кула на горниот кат,како и подземните води,длабоки бунари,потоци,и земјоделска вода,за екстракција на длабоки води. Материјал:304 нерѓосувачки железо,железо,бакар Коњски сили-2 КС,3.5 КС,5 КСКалибар-2” ~2.5” ,3” Глава-32~64 мМаксимален волумен на вода-120~220 М3/минБрој на столбови-2PНапон:220 V*60HZ сингл-фаза,220 V*60 HZ три-фазаПрименлива големина на длабок бунар-4” ,5” Ако ви требаат пумпи со посебни спецификации,можете да ги нарачате однапред Категорија:сува(Нула загадување,елиминирање на маслото-тип пумпи и високи-цена вода-тип мотори кои ќе предизвикаат загадување,а цената е попристапна) Стабилен квалитет и брза испорака Потекло:Тајван Chiu Feng Industry Co.,Ltd.главно произведува различни пумпи и моторни производи за длабоки бунари.Можеме да обезбедиме најразумна цена и сигурен квалитет поради потпирањето на човечкото производство.Ако можеш’не ја пронајдете големината или производот што ви треба,ве молиме контактирајте со нас и ние’Ќе направи прилагодено за вас.
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Пумпа за длабок бунар, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
JF404
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
4”2HP Длабока бунарска пумпа на сува мулти-сегмент вратило-уред за носење Често се поставува во зградата за водената кула на горниот кат,како и подземните води,длабоки бунари,потоци,и земјоделска вода,за екстракција на длабоки води. Материјал:304 нерѓосувачки железо,железо,бакар Коњски сили-2 КСКалибар-2” ~2.5” Глава-32 мМаксимален волумен на вода-120 М3/минБрој на столбови-2PНапон:220 V*60HZ сингл-фаза,220 V*60 HZ три-фазаПрименлива големина на длабок бунар-4” ,5” Ако ви требаат пумпи со посебни спецификации,можете да ги нарачате однапред Категорија:сува(Нула загадување,елиминирање на маслото-тип пумпи и високи-цена вода-тип мотори кои ќе предизвикаат загадување,а цената е попристапна) Стабилен квалитет и брза испорака Потекло:Тајван Оваа пумпа за длабок бунар е релативно лесна и мала,и е погоден и за земјоделство и за рибарство.Бидејќи овој мотор најчесто се користи во плитки извори на вода,најмногу се користи за бунари со греди,како што е употребата на песок или бунари со остатоци и камења,се препорачува да се вгради мрежа од нерѓосувачки челик за да се спречи оштетување на машината.
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Пумпа за длабок бунар, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
JF405
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
4”3.5HP Длабока бунарска пумпа на сува мулти-сегмент вратило-уред за носење Често се поставува во зградата за водената кула на горниот кат,како и подземните води,длабоки бунари,потоци,и земјоделска вода,за екстракција на длабоки води. Материјал:304 нерѓосувачки железо,железо,бакар Коњски сили-3.Калибар 5 КС-2” ~2.5” Глава-40 мМаксимален волумен на вода-120 М3/минБрој на столбови-2PНапон:220 V*60HZ сингл-фаза,220 V*60 HZ три-фазаПрименлива големина на длабок бунар-4” ,5” Ако ви требаат пумпи со посебни спецификации,можете да ги нарачате однапред Категорија:сува(Нула загадување,елиминирање на маслото-тип пумпи и високи-цена вода-тип мотори кои ќе предизвикаат загадување,а цената е попристапна) Стабилен квалитет и брза испорака Потекло:Тајван Оваа пумпа за длабок бунар е релативно лесна и погодна за различни индустрии.Бидејќи овој мотор најчесто се користи во плитки извори на вода,ќе се користи во бунари со греди,обработливо земјиште,рибници,згради и други места.Мора да се инсталира со електромагнетни прекинувачи за преоптоварување и електрично истекување(прекинувач на електрично коло)уред за заштита,ако има талог во земјата или има остатоци и камења во бунарот,се препорачува да се вгради мрежа од нерѓосувачки челик за да се спречи оштетување на машината.
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Пумпа за длабок бунар, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Type 5 x 3.5HP~7.5HP
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Електрична пумпа од пет типа на суви длабоки бунари Постојано се наоѓа во зградата,се користи за водни кули на горниот кат,подземните води,длабоки бунари,потоци,и земјоделска вода,за екстракција на длабоки води.и треба да се усогласи со типот на мотор што се користи според локалните услови. Материјал:304 нерѓосувачки железо,железо,бакар Коњски сили-3.5 КС,5 КС,7.Калибар 5 КС-3” Глава-38~65 мМаксимален волумен на вода-220~260 М3/минБрој на столбови-2PНапон:220 V*60HZ сингл-фаза,220 V*60 HZ три-фаза,380 V*60 HZ три-фазаПрименлива големина на длабок бунар-5” Категорија:сува(Нула загадување,елиминирање на маслото-тип пумпи и високи-цена вода-тип мотори кои ќе предизвикаат загадување,а цената е попристапна) Стабилен квалитет и брза испорака Потекло:Тајван Тоа е една од компанијата’главните производи,ако можеш’не ја пронајдете големината или производот што ви треба,ве молиме контактирајте со нас и ние ќе направиме посебни аранжмани за вас.Ако ви требаат производи со посебни спецификации,можете исто така да не контактирате,а ќе организираме и производство.
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Пумпа за длабок бунар, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
JF503-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
5”3.5HP Пумпа за длабок бунар за суво мулти-носач на вратило на сегментот Постојано се наоѓа во зградата,се користи за водни кули на горниот кат,подземните води,длабоки бунари,потоци,и земјоделска вода,за екстракција на длабоки води.и треба да се усогласи со типот на моторот што се користи според локалните услови. Материјал:304 нерѓосувачки железо,железо,бакар Коњски сили-3.Калибар 5 КС-3” Глава-38 мМаксимален волумен на вода-240 М3/минБрој на столбови-2PНапон:220 V*60HZ сингл-фаза,220 V*60 HZ три-фаза,380 V*60 HZ три-фазаПрименлива големина на длабок бунар-5” Категорија:сува(Нула загадување,елиминирање на маслото-тип пумпи и високи-цена вода-тип мотори кои ќе предизвикаат загадување,а цената е попристапна) Стабилен квалитет и брза испорака Потекло:Тајван Оваа пумпа се користи за подземни извори на вода во средниот и плиткиот слој.Големиот излез на вода може да се користи за брзо наводнување со пумпање.Треба да се напомене дека местото за пумпање не треба да биде премногу длабоко.
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Пумпа за длабок бунар, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
JF503-2
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
5”5HP Пумпа за длабок бунар за суво мулти-носач на вратило на сегментот Постојано се наоѓа во зградата,се користи за водни кули на горниот кат,подземните води,длабоки бунари,потоци,и земјоделска вода,за екстракција на длабоки води.и треба да се усогласи со типот на моторот што се користи според локалните услови. Материјал:304 нерѓосувачки железо,железо,бакар Коњски сили-Калибар 5 КС-3” Глава-41 мМаксимален волумен на вода-260 М3/минБрој на столбови-2PНапон:220 V*60HZ сингл-фаза,220 V*60 HZ три-фаза,380 V*60 HZ три-фазаПрименлива големина на длабок бунар-5” Категорија:сува(Нула загадување,елиминирање на маслото-тип пумпи и високи-цена вода-тип мотори кои ќе предизвикаат загадување,а цената е попристапна) Стабилен квалитет и брза испорака Потекло:Тајван Оваа пумпа се користи за подземни и средни извори на вода,а исто така е најзастапен во индустријата.Има голем излез на вода и може брзо да пумпа вода за наводнување.По најновото истражување и развој на компанијата,развиен е најновиот тип на уред за лежиште,што може да го зголеми користењето на векот на пумпата.
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Пумпа за длабок бунар, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
JF504
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
5”5HP Пумпа за длабок бунар за суво мулти-носач на вратило на сегментот Постојано се наоѓа во зградата,се користи за водни кули на горниот кат,подземните води,длабоки бунари,потоци,и земјоделска вода,за екстракција на длабоки води.и треба да се усогласи со типот на мотор што се користи според локалните услови. Материјал:304 нерѓосувачки железо,железо,бакар Коњски сили-Калибар 5 КС-3” Глава-50 мМаксимален волумен на вода-220 М3/минБрој на столбови-2PНапон:220 V*60HZ сингл-фаза,220 V*60 HZ три-фаза,380 V*60 HZ три-фазаПрименлива големина на длабок бунар-5” Категорија:сува(Нула загадување,елиминирање на маслото-тип пумпи и високи-цена вода-тип мотори кои ќе предизвикаат загадување,а цената е попристапна) Стабилен квалитет и брза испорака Потекло:Тајван Различната точка на оваа пумпа е лифтот.По зголемувањето на бројот на фази,може да се испорача на долги растојанија,кој е погоден за употреба во средни и длабоки водни извори.Откако водата ќе стигне до целта,притисокот ќе се намалува како што ќе го достигне растојанието,така што максималниот волумен на вода ќе биде така’е различно.
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Пумпа за длабок бунар, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Type 6 x 5HP~10HP
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Шест типа електрична пумпа за суви длабоки бунари Постојано е инсталиран во зградата и снабдува со вода за водената кула на горниот кат како и за подземните води,длабок бунар,поток вода,за екстракција на длабоки води,и земјоделска вода.Обрнете внимание на големината на длабокиот бунар при инсталирање. Материјал:304 нерѓосувачки железо,железо,бакар Коњски сили-5 КС,7.5 КС,Калибар 10 КС-3” ,4” Глава-35~88 мМаксимален волумен на вода-210~460 М3/минБрој на столбови-2PНапон:220 V*60HZ сингл-фаза,220 V*60 HZ три-фаза,380 V,60 HZ три-фазаПрименлива големина на длабок бунар-6” Ако ви требаат пумпи со посебни спецификации,можете да ги нарачате однапред Категорија:(Нула загадување,елиминирање на маслото-тип пумпи и високи-цена вода-тип мотори кои ќе предизвикаат загадување,а цената е попристапна) Стабилен квалитет и брза испорака Потекло:Тајван Забелешка: Овој уред мора да го инсталираат професионални техничари. За време на инсталацијата мора да се инсталираат прекинувач за електромагнетно преоптоварување и уред за заштита од истекување. Строго е забрането да се трча без вода. Ако квалитетот на водата на бунарот е лош,се препорачува да се инсталира екран за филтрирање.
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Пумпа за длабок бунар, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
JF602
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
6”7.Пумпа за длабок бунар од 5 HP за суво мулти-носач на вратило на сегментот Постојано е инсталиран во зградата и снабдува со вода за водената кула на горниот кат како и за подземните води,длабок бунар,поток вода,за екстракција на длабоки води,и земјоделска вода.Обрнете внимание на големината на длабокиот бунар при инсталирање. Материјал:304 нерѓосувачки железо,железо,бакар Коњски сили-7.Калибар 5 КС-4” Глава-36 мМаксимален волумен на вода-450 М3/минБрој на столбови-2PНапон:220 V*60HZ сингл-фаза,220 V*60 HZ три-фаза,380 V*60 HZ три-фазаПрименлива големина на длабок бунар-6” Ако ви требаат пумпи со посебни спецификации,можете да ги нарачате однапред Категорија:(Нула загадување,елиминирање на маслото-тип пумпи и високи-цена вода-тип мотори кои ќе предизвикаат загадување и цената е попристапна) Стабилен квалитет и брза испорака Потекло:Тајван Оваа пумпа може да се користи во средни и длабоки подземни извори на вода.Неговиот мотор има релативно силна коњска сила и релативно голем дијаметар,кои можат брзо да наводнуваат и да земаат вода.Погоден е за употреба во средно и големо обработливо земјиште,рибници,итн.,а моторот се менува и во Dry pump,така што нема да предизвика загадување.
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Пумпа за длабок бунар, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
JF603
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
6”7.Пумпа за длабок бунар од 5 HP за суво мулти-носач на вратило на сегментот Постојано е инсталиран во зградата и снабдува со вода за водената кула на горниот кат како и за подземните води,длабок бунар,поток вода,за екстракција на длабоки води,и земјоделска вода.Обрнете внимание на големината на длабокиот бунар при инсталирање. Материјал:304 нерѓосувачки железо,железо,бакар Коњски сили-7.5 HPCaliber-3” ,4” (според потребите на клиентите)Глава-55 мМаксимален волумен на вода-360 М3/минБрој на столбови-2PНапон:220 V*60HZ сингл-фаза,220 V*60 HZ три-фаза,380 V*60 HZ три-фазаПрименлива големина на длабок бунар-6” Ако ви требаат пумпи со посебни спецификации,можете да ги нарачате однапред Категорија:(Нула загадување,елиминирање на маслото-тип пумпи и високи-цена вода-тип мотори кои ќе предизвикаат загадување,а цената е попристапна) Стабилен квалитет и брза испорака Потекло:Тајван Погоден е за употреба во длабоки подземни води,и може да се користи за далечинско доставување вода.Тоа е висока-пумпа за подигнување.Може да се користи и во големи-обработливо земјиште,рибници,градилишта,или во области каде што изворот на вода и подземните води се длабоки и немаат вода.Повеќето од нив користат овој тип на мотор.
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Пумпа за длабок бунар, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
JF610
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
6”Пумпа за длабок бунар од 10 КС за суво мулти-носач на вратило на сегментот Постојано е инсталиран во зградата и снабдува со вода за водената кула на горниот кат како и за подземните води,длабок бунар,поток вода,за екстракција на длабоки води,и земјоделска вода.Обрнете внимание на големината на длабокиот бунар при инсталирање. Материјал:304 нерѓосувачки железо,железо,бакар Коњски сили-Калибар 10 КС-3” ,4” Глава-52~88 мМаксимален волумен на вода-220~460 М3/минБрој на столбови-2PНапон:220 V*60HZ сингл-фаза,220 V*60 HZ три-фаза,380 V*60 HZ три-фазаПрименлива големина на длабок бунар-6” Ако ви требаат пумпи со посебни спецификации,можете да ги нарачате однапред Категорија:(Нула загадување,елиминирање на маслото-тип пумпи и високи-цена вода-тип мотори кои ќе предизвикаат загадување и цената е попристапна) Стабилен квалитет и брза испорака Потекло:Тајван Овој вид на пумпа главно се користи во длабоки подземни води,коњските сили се релативно силни,а бројот на главата е релативно висок,па главно пумпа длабока вода,а длабоката вода е релативно чиста.Развиеното вратило-уредот за носење овозможува побрзо и поголемо вадење вода,а исто така го прави моторот помалку оштетен.
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Пумпа за длабок бунар, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
8" 7.5HP~8"?HP
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Осум типа електрична пумпа за суви длабоки бунари Често се поставува во зградата за снабдување со вода за водената кула на горниот кат,како и подземните води,длабок бунар,поток вода,и земјоделска вода.Овој производ се разликува од другите типови пумпи.Коњските сили се исто така посилни,а може да биде и поголема од 40 КС.Овој производ е фиксиран како сув тип.Високото-цена вода мотор е елиминиран,а цената е попристапна. Материјал:304 нерѓосувачки железо,железо,бакар Спецификации:Коњски сили-8”7.5 КС или 8” ?или повеќе(За посилни коњски сили,потребна е претходна резервација)Број на столбови-2PКалибар-4” ~5” Глава-прилагодени според потребите на клиентитеМаксимален волумен на вода-350 или над М3/минНапон:тип на вода 220V*60 HZ три-фаза,тип на вода 380V*60 HZ~415 V*60 HZ три-фазаПрименливо за големини на длабоки бунари-8”и погоре Стабилен квалитет и брза испорака Потекло:Тајван Оваа пумпа е насочена кон вода во многу длабоки области.Поради посебните спецификации во споредба со другите мотори,а каросеријата е поголема од другите мотори,овој тип на мотор е направен по нарачка.
Нашите

Пумпа за длабок бунар

имаат висок квалитет и конкурентна цена, нашата компанија има брза испорака и ефикасна услуга. Откако ќе започнете бизнис со нас, вие никогаш не ќе бидат разочарани со нашата голема услуга и поддршка.