Пумпа за вода

Chiu Feng Industry Co., Ltd. е производител и снабдувач на квалитетот на производите, како што се Пумпа за вода и така натаму за повеќе години, кои сме работеле во партнерство со нашите клиенти да се изгради силни сојузи. Нашата репутација за иновативен дизајн, сигурност продолжува да влијае на повеќето критични на носителите на одлуки. Во иднина, ние сме посветени на обезбедување на клиенти со најдобрите производи, услуги и поддршка што заслужуваат. Ако имате овој услов, кога ОЕМ или ODM е добредојден!
Ние производ атрактивни и издржливи

Пумпа за вода

за да се исполнат барањата на сите клиенти, нашата компанија ќе се придржуваат кон следниве правила: зелено aheadism, искрен-соработка, со врвен квалитет, hi-tech. Кој ги нашите производи се продаваат добро во целиот свет.
  • Пумпа за вода - 2TL - 610
Пумпа за вода
модел - 2TL - 610
Пумпа за носач на вратило 10 HP за суво мулти-сегментни вратила

Најчесто се користи во потоци,морска вода,рибарски езерца:градежништвото,канализација,пазарна вода,пумпни станици,подрумите...итн.
  1. Материјал:304 нерѓосувачки челик железо бакар
  2. Спецификации:Коњски сили-10 КС,Калибар-6”,Број на пол-4P,Глава-24 м,Максимален волумен на вода-3 М3/мин,Напон:Три-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ
  3. Стабилен квалитет и брза испорака
  4. Место на потекло:Тајван
  5. За новиот пронајдок патент бр.I678469

Новиот тип на пумпа ги отстранува подмачкувачките материјали кои ќе предизвикаат загадување.Работното коло на вител е избалансирано и коригирано,со што се заштедува електрична енергија,има голем волумен на вода,и има висока глава.
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
2TL - 610
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Пумпа за вода, треба да знаете за највисок квалитет на Пумпа за вода производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
AS - 504+2TL
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
504 Сува амфибиска висока-брзина пумпа Најчесто се користи во потоци,морска вода,рибарски езерца:градежништвото,канализација,пазарна вода,пумпни станици,подруми...итн. Материјал:бакар од не'рѓосувачки челик Спецификации:Коњски сили-5 КС,Калибар-4”,Број на пол-4P,Глава-30 М,Максимален волумен на вода-1.65 М3/мин Стабилен квалитет и брза испорака Место на потекло:Тајван Напон:Три-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ За новиот пронајдок патент бр.I678469 Оваа пумпа ги отстранува материјалите за подмачкување кои ќе предизвикаат загадување,и може да се користи за испуштање.Поради големата количина на вода,брзината на празнење е поголема.На пример,дали морската вода се испраќа до морето или од морето кон внатрешноста,оваа пумпа може да се користи.Покрај тоа,новоразвиената шахта-уредот за носење може да се испрати побрзо и подалеку.
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Пумпа за вода, треба да знаете за највисок квалитет на Пумпа за вода производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
AS - 506+2TL
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
506 Оска-уред за носење пумпа за сува амфибиска мулти-сегмент вратило Најчесто се користи во потоци,морска вода,рибарски езерца:градежништвото,канализација,пазарна вода,пумпни станици,подрумите...итн. Материјал:бакар од не'рѓосувачки челик Спецификации:Коњски сили-5 КС,Калибар-4”,Број на пол-4P,Глава-21 М,Максимален волумен на вода-2.93 М3/мин,Напон:Три-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ Стабилен квалитет и брза испорака Место на потекло:Тајван За новиот пронајдок патент бр.I678469 Отстранете го материјалот за подмачкување што ќе предизвика загадување,и нема да предизвика загадување на животната средина. Оваа пумпа може да се користи за празнење и испорака,а бројот на фази може да се додаде за да се зголеми главата,и може да се испрати подалеку.Поради големата количина на вода,брзината на празнење е поголема,а бројот на фази може да се совпадне според потребите на клиентите.
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Пумпа за вода, треба да знаете за највисок квалитет на Пумпа за вода производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
2TL - 607
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
7&фрак12;Пумпа за носач на HP Shaft за сува мулти-сегментни вратила Најчесто се користи во потоци,морска вода,рибарски езерца:градежништвото,канализација,пазарна вода,пумпни станици,подруми...итн. Материјал:304 нерѓосувачки челик железо бакар Спецификации:Коњски сили-7&фрак12;HP дијаметар-6”,Полјаците-4P,Глава-21 м,Максимален волумен на вода-2.92 М3/мин,Напон:Три-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ Стабилен квалитет и брза испорака Место на потекло:Тајван За новиот пронајдок патент бр.I678469 Новиот тип на пумпа ги отстранува подмачкувачките материјали кои ќе предизвикаат загадување.Преку посебен структурен дизајн,мулти-работното коло може да се придвижува од вратилото во отворот на вратилото на стативот,за да се постигне целта на максималниот волумен на вода и највисокото подигање,и ја играат најдобрата улога ефикасност.