Електрична пумпа за вода за длабок бунар

Chiu Feng Industry Co., Ltd. е professionalof компании кои развиваат различни спецификации за висок квалитет Електрична пумпа за вода за длабок бунар. На технички персонал имаат долга историја на развивање на водечките компании за производи за овие индустрии, кое обезбедува сигурноста на готови производи производи. Ве молиме да бидат слободни да контактирате со нас за повеќе детали.
Нашите

Електрична пумпа за вода за длабок бунар

произведени со користење висок степен на фактор влезови во согласност со меѓународните стандарди за квалитет, исто така, достапни во различни спецификации да се грижиме за разновидниот потребите на нашите вредни клиенти и може да се прилагоди на нивните барања во рамките на пазарот стапка. Еден тим на квалитетот испитувачи прави сигурни дека само беспрекорна производи се испратени за просториите патрони. Искрено се надеваме да се воспостави долгогодишен и пријателски деловен однос со тебе.
 • Електрична пумпа за вода за длабок бунар - JF610
Електрична пумпа за вода за длабок бунар
модел - JF610
6”Пумпа за длабок бунар од 10 КС за суво мулти-носач на вратило на сегментот

Постојано е инсталиран во зградата и снабдува со вода за водената кула на горниот кат како и за подземните води,длабок бунар,поток вода,за екстракција на длабоки води,и земјоделска вода.Обрнете внимание на големината на длабокиот бунар при инсталирање.
 1. Материјал:304 нерѓосувачки железо,железо,бакар
 2. Коњски сили-Калибар 10 КС-3” ,4”
  Глава-52~88 м
  Максимален волумен на вода-220~460 М3/мин
  Број на столбови-2P
  Напон:220 V*60HZ сингл-фаза,220 V*60 HZ три-фаза,380 V*60 HZ три-фаза
  Применлива големина на длабок бунар-6”
  Ако ви требаат пумпи со посебни спецификации,можете да ги нарачате однапред
 3. Категорија:(Нула загадување,елиминирање на маслото-тип пумпи и високи-цена вода-тип мотори кои ќе предизвикаат загадување и цената е попристапна)
 4. Стабилен квалитет и брза испорака
 5. Потекло:Тајван

Овој вид на пумпа главно се користи во длабоки подземни води,коњските сили се релативно силни,а бројот на главата е релативно висок,па главно пумпа длабока вода,а длабоката вода е релативно чиста.Развиеното вратило-уредот за носење овозможува побрзо и поголемо вадење вода,а исто така го прави моторот помалку оштетен.
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
JF610
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Електрична пумпа за вода за длабок бунар, треба да знаете за највисок квалитет на Електрична пумпа за вода за длабок бунар производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
Type 6 x 5HP~10HP
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Шест типа електрична пумпа за суви длабоки бунари Постојано е инсталиран во зградата и снабдува со вода за водената кула на горниот кат како и за подземните води,длабок бунар,поток вода,за екстракција на длабоки води,и земјоделска вода.Обрнете внимание на големината на длабокиот бунар при инсталирање. Материјал:304 нерѓосувачки железо,железо,бакар Коњски сили-5 КС,7.5 КС,Калибар 10 КС-3” ,4” Глава-35~88 мМаксимален волумен на вода-210~460 М3/минБрој на столбови-2PНапон:220 V*60HZ сингл-фаза,220 V*60 HZ три-фаза,380 V,60 HZ три-фазаПрименлива големина на длабок бунар-6” Ако ви требаат пумпи со посебни спецификации,можете да ги нарачате однапред Категорија:(Нула загадување,елиминирање на маслото-тип пумпи и високи-цена вода-тип мотори кои ќе предизвикаат загадување,а цената е попристапна) Стабилен квалитет и брза испорака Потекло:Тајван Забелешка: Овој уред мора да го инсталираат професионални техничари. За време на инсталацијата мора да се инсталираат прекинувач за електромагнетно преоптоварување и уред за заштита од истекување. Строго е забрането да се трча без вода. Ако квалитетот на водата на бунарот е лош,се препорачува да се инсталира екран за филтрирање.
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Електрична пумпа за вода за длабок бунар, треба да знаете за највисок квалитет на Електрична пумпа за вода за длабок бунар производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
JF602
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
6”7.Пумпа за длабок бунар од 5 HP за суво мулти-носач на вратило на сегментот Постојано е инсталиран во зградата и снабдува со вода за водената кула на горниот кат како и за подземните води,длабок бунар,поток вода,за екстракција на длабоки води,и земјоделска вода.Обрнете внимание на големината на длабокиот бунар при инсталирање. Материјал:304 нерѓосувачки железо,железо,бакар Коњски сили-7.Калибар 5 КС-4” Глава-36 мМаксимален волумен на вода-450 М3/минБрој на столбови-2PНапон:220 V*60HZ сингл-фаза,220 V*60 HZ три-фаза,380 V*60 HZ три-фазаПрименлива големина на длабок бунар-6” Ако ви требаат пумпи со посебни спецификации,можете да ги нарачате однапред Категорија:(Нула загадување,елиминирање на маслото-тип пумпи и високи-цена вода-тип мотори кои ќе предизвикаат загадување и цената е попристапна) Стабилен квалитет и брза испорака Потекло:Тајван Оваа пумпа може да се користи во средни и длабоки подземни извори на вода.Неговиот мотор има релативно силна коњска сила и релативно голем дијаметар,кои можат брзо да наводнуваат и да земаат вода.Погоден е за употреба во средно и големо обработливо земјиште,рибници,итн.,а моторот се менува и во Dry pump,така што нема да предизвика загадување.
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Електрична пумпа за вода за длабок бунар, треба да знаете за највисок квалитет на Електрична пумпа за вода за длабок бунар производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
JF603
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
6”7.Пумпа за длабок бунар од 5 HP за суво мулти-носач на вратило на сегментот Постојано е инсталиран во зградата и снабдува со вода за водената кула на горниот кат како и за подземните води,длабок бунар,поток вода,за екстракција на длабоки води,и земјоделска вода.Обрнете внимание на големината на длабокиот бунар при инсталирање. Материјал:304 нерѓосувачки железо,железо,бакар Коњски сили-7.5 HPCaliber-3” ,4” (според потребите на клиентите)Глава-55 мМаксимален волумен на вода-360 М3/минБрој на столбови-2PНапон:220 V*60HZ сингл-фаза,220 V*60 HZ три-фаза,380 V*60 HZ три-фазаПрименлива големина на длабок бунар-6” Ако ви требаат пумпи со посебни спецификации,можете да ги нарачате однапред Категорија:(Нула загадување,елиминирање на маслото-тип пумпи и високи-цена вода-тип мотори кои ќе предизвикаат загадување,а цената е попристапна) Стабилен квалитет и брза испорака Потекло:Тајван Погоден е за употреба во длабоки подземни води,и може да се користи за далечинско доставување вода.Тоа е висока-пумпа за подигнување.Може да се користи и во големи-обработливо земјиште,рибници,градилишта,или во области каде што изворот на вода и подземните води се длабоки и немаат вода.Повеќето од нив користат овој тип на мотор.