Потопна пумпа за наводнување

Chiu Feng Industry Co., Ltd. е една од професионални Потопна пумпа за наводнување производител и снабдувач со над години искуство во Taiwan. Било која количина е добредојдена. Со агресивни внимание, секогаш можеме да ви понудиме најновите статии на пазарот со најдобра цена и услуга. Ние исто така, прифати OEM, ODM ред. Со силна позадина дизајнер и производство објект, ние произведуваме за различни брендирани клиенти. Откако ќе се обиде, вие дефинитивно ќе бидете задоволни со нашите производи и услуги.
Ние нудиме повеќе високо ниво

Потопна пумпа за наводнување

и со полно работно срце услуги. Ние ви овозможи со сигурен производи, доверлив производство способност и богати и моќни тактички knowledge.We имаат искусни инженери и секогаш ви обезбеди висок квалитет на производите со брза испорака.
 • Потопна пумпа за наводнување - Type 6 x 5HP~10HP
Потопна пумпа за наводнување
модел - Type 6 x 5HP~10HP
Шест типа електрична пумпа за суви длабоки бунари

Постојано е инсталиран во зградата и снабдува со вода за водената кула на горниот кат како и за подземните води,длабок бунар,поток вода,за екстракција на длабоки води,и земјоделска вода.Обрнете внимание на големината на длабокиот бунар при инсталирање.
 1. Материјал:304 нерѓосувачки железо,железо,бакар
 2. Коњски сили-5 КС,7.5 КС,Калибар 10 КС-3” ,4”
  Глава-35~88 м
  Максимален волумен на вода-210~460 М3/мин
  Број на столбови-2P
  Напон:220 V*60HZ сингл-фаза,220 V*60 HZ три-фаза,380 V,60 HZ три-фаза
  Применлива големина на длабок бунар-6”
  Ако ви требаат пумпи со посебни спецификации,можете да ги нарачате однапред
 3. Категорија:(Нула загадување,елиминирање на маслото-тип пумпи и високи-цена вода-тип мотори кои ќе предизвикаат загадување,а цената е попристапна)
 4. Стабилен квалитет и брза испорака
 5. Потекло:Тајван

Забелешка:
 1. Овој уред мора да го инсталираат професионални техничари.
 2. За време на инсталацијата мора да се инсталираат прекинувач за електромагнетно преоптоварување и уред за заштита од истекување.
 3. Строго е забрането да се трча без вода.
 4. Ако квалитетот на водата на бунарот е лош,се препорачува да се инсталира екран за филтрирање.
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
Type 6 x 5HP~10HP
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Потопна пумпа за наводнување, треба да знаете за највисок квалитет на Потопна пумпа за наводнување производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
JF602
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
6”7.Пумпа за длабок бунар од 5 HP за суво мулти-носач на вратило на сегментот Постојано е инсталиран во зградата и снабдува со вода за водената кула на горниот кат како и за подземните води,длабок бунар,поток вода,за екстракција на длабоки води,и земјоделска вода.Обрнете внимание на големината на длабокиот бунар при инсталирање. Материјал:304 нерѓосувачки железо,железо,бакар Коњски сили-7.Калибар 5 КС-4” Глава-36 мМаксимален волумен на вода-450 М3/минБрој на столбови-2PНапон:220 V*60HZ сингл-фаза,220 V*60 HZ три-фаза,380 V*60 HZ три-фазаПрименлива големина на длабок бунар-6” Ако ви требаат пумпи со посебни спецификации,можете да ги нарачате однапред Категорија:(Нула загадување,елиминирање на маслото-тип пумпи и високи-цена вода-тип мотори кои ќе предизвикаат загадување и цената е попристапна) Стабилен квалитет и брза испорака Потекло:Тајван Оваа пумпа може да се користи во средни и длабоки подземни извори на вода.Неговиот мотор има релативно силна коњска сила и релативно голем дијаметар,кои можат брзо да наводнуваат и да земаат вода.Погоден е за употреба во средно и големо обработливо земјиште,рибници,итн.,а моторот се менува и во Dry pump,така што нема да предизвика загадување.
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Потопна пумпа за наводнување, треба да знаете за највисок квалитет на Потопна пумпа за наводнување производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
JF603
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
6”7.Пумпа за длабок бунар од 5 HP за суво мулти-носач на вратило на сегментот Постојано е инсталиран во зградата и снабдува со вода за водената кула на горниот кат како и за подземните води,длабок бунар,поток вода,за екстракција на длабоки води,и земјоделска вода.Обрнете внимание на големината на длабокиот бунар при инсталирање. Материјал:304 нерѓосувачки железо,железо,бакар Коњски сили-7.5 HPCaliber-3” ,4” (според потребите на клиентите)Глава-55 мМаксимален волумен на вода-360 М3/минБрој на столбови-2PНапон:220 V*60HZ сингл-фаза,220 V*60 HZ три-фаза,380 V*60 HZ три-фазаПрименлива големина на длабок бунар-6” Ако ви требаат пумпи со посебни спецификации,можете да ги нарачате однапред Категорија:(Нула загадување,елиминирање на маслото-тип пумпи и високи-цена вода-тип мотори кои ќе предизвикаат загадување,а цената е попристапна) Стабилен квалитет и брза испорака Потекло:Тајван Погоден е за употреба во длабоки подземни води,и може да се користи за далечинско доставување вода.Тоа е висока-пумпа за подигнување.Може да се користи и во големи-обработливо земјиште,рибници,градилишта,или во области каде што изворот на вода и подземните води се длабоки и немаат вода.Повеќето од нив користат овој тип на мотор.
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Потопна пумпа за наводнување, треба да знаете за највисок квалитет на Потопна пумпа за наводнување производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
JF610
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
6”Пумпа за длабок бунар од 10 КС за суво мулти-носач на вратило на сегментот Постојано е инсталиран во зградата и снабдува со вода за водената кула на горниот кат како и за подземните води,длабок бунар,поток вода,за екстракција на длабоки води,и земјоделска вода.Обрнете внимание на големината на длабокиот бунар при инсталирање. Материјал:304 нерѓосувачки железо,железо,бакар Коњски сили-Калибар 10 КС-3” ,4” Глава-52~88 мМаксимален волумен на вода-220~460 М3/минБрој на столбови-2PНапон:220 V*60HZ сингл-фаза,220 V*60 HZ три-фаза,380 V*60 HZ три-фазаПрименлива големина на длабок бунар-6” Ако ви требаат пумпи со посебни спецификации,можете да ги нарачате однапред Категорија:(Нула загадување,елиминирање на маслото-тип пумпи и високи-цена вода-тип мотори кои ќе предизвикаат загадување и цената е попристапна) Стабилен квалитет и брза испорака Потекло:Тајван Овој вид на пумпа главно се користи во длабоки подземни води,коњските сили се релативно силни,а бројот на главата е релативно висок,па главно пумпа длабока вода,а длабоката вода е релативно чиста.Развиеното вратило-уредот за носење овозможува побрзо и поголемо вадење вода,а исто така го прави моторот помалку оштетен.