Пумпа за канализација

Chiu Feng Industry Co., Ltd. е на високо-технолошкиот претпријатие професионално ангажирани во производство, снабдување и извозник Пумпа за канализација производи и сродни професија услуги. Имаме години искуство за извоз па само бидете сигурни да прават бизнис со нас, ако сте заинтересирани во сите стилови на нашите производи, ве молиме да се чувствуваат слободни да контактирајте не. Ајде да сакаат и да работат напорно за посветла иднина.
Ние сме искусни компанија специјализирана за извоз

Пумпа за канализација

. Секогаш ги одржуваме строга контрола на квалитетот кој заработил ни висок углед меѓу странските пазари. Нашата цена е поконкурентни како ние го имаме нашиот сопствен база.
  • Пумпа за канализација - OA - 02
Пумпа за канализација
модел - OA - 02
1HP Пумпа за канализација

Најчесто се користи во свињарските куќи за сточарство,резервоари за прочистување на ранчот,индустриски отпадни води,отпадни води од фабрика за храна,итн.
Индустрискиот отпад и тињата може лесно да се испуштаат.
  1. Материјал:нерѓосувачки челик железо бакар
  2. Спецификации:Коњски сили-1 КС,Калибар-2” ,Број на столбови-2P,Глава-9 М Максимум,Волумен на вода-0.2 М3/мин
  3. Напон:Слободна-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ,Три-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ
  4. Стабилен квалитет и брза испорака
  5. Место на потекло:Тајван

Овој вид на пумпа главно се користи за испуштање отпадни води и нечистотија во различни индустрии,и е релативно честа појава и често употребувана,па затоа се бара стручен и технички персонал да го инсталира за да се обезбеди трајност на моторот.
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
OA - 02
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
Купете го најдобриот водич на Пумпа за канализација ->, треба да знаете за највисок квалитет на Пумпа за канализација производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
OA - 03
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
2HP Пумпа за канализација Погоден за одгледување на свињи,резервоари за прочистување на ранчот,индустриски отпадни води,отпадни води од фабрика за храна,итн.Индустрискиот отпад и тињата може лесно да се испуштаат. Материјал:нерѓосувачки челик железо бакар Спецификации:Коњски сили-2 КС,Калибар-3” ,Број на столбови-2P,Глава-10 М,Максимален волумен на вода-0.6 милиони3/мин Напон:Слободна-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ,Три-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ Стабилен квалитет и брза испорака Место на потекло:Тајван Оваа машина има посебен дизајн на патеката на проток,што може да направи разни видови нечистотија,отпадните води и тињата покажуваат најдобар ефект на проток на вода.
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
Купете го најдобриот водич на Пумпа за канализација ->, треба да знаете за највисок квалитет на Пумпа за канализација производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
OA - 04
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
3HP Пумпа за канализација Најчесто се користи во свињарските куќи за сточарство,резервоари за прочистување на ранчот,индустриски отпадни води,отпадни води од фабрика за храна,итн.Индустрискиот отпад и тињата може лесно да се испуштаат. Материјал:нерѓосувачки челик железо бакар Спецификации:Коњски сили-3 КС,Калибар-4” ,Број на столбови-2P,Глава-14 М,Максимален волумен на вода-1.10 М3/мин Напон:Слободна-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ,Три-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ Стабилен квалитет и брза испорака Место на потекло:Тајван Овој тип на пумпа главно се користи за испуштање отпадни води и нечистотија во различни индустрии.Машината има дизајн на отворено работно коло,што е цврсто и се носи-отпорни,заштедува струја и вода,и не е лесно да се блокира.По корекција,може да го продолжи работниот век на моторот.
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
Купете го најдобриот водич на Пумпа за канализација ->, треба да знаете за највисок квалитет на Пумпа за канализација производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
OA - 504
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
5HP Пумпа за канализација Најчесто се користи во свињарските куќи за сточарство,резервоари за прочистување на ранчот,индустриски отпадни води,отпадни води од фабрика за храна,итн.Индустрискиот отпад и тињата може лесно да се испуштаат. Материјал:нерѓосувачки челик железо бакар Спецификации:Коњски сили-5 КС,Калибар-4” ,Број на столбови-2P,Глава-16 М,Максимален волумен на вода-1.60 милиони3/мин Напон:Слободна-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ,Три-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ Стабилен квалитет и брза испорака Место на потекло:Тајван Овој вид на пумпа главно се користи за испуштање отпадни води и нечистотија во различни индустрии.Оваа машина прифаќа увезена механичка двојна заптивка на вратило,кој не е лесен за носење и има одлични водоотпорни перформанси.