Комерцијална пумпа за исфрлање на отпадни води

Ние сме експерт Taiwan производителот, набавувачот и фабриката, која е искусен за производство Комерцијална пумпа за исфрлање на отпадни води производи итн Наша цел е им служи на нашите клиенти во најдобрите квалитет на производите, конкурентна цена со брза испорака. Раст на клиентите е нашиот раст и ние би сакале да се создаде заемна корист за друг во долгорочна соработка. Ние секогаш се обезбеди посветен производи преку контрола на квалитетот и да ја задржите за да се одгледуваат стручни работници. Ве молиме да бидат слободни да контактирате со нас за повеќе детали.
Го поздравуваме нови и стари клиенти дома и во странство во посета на нашата компанија. Ајде да се развие постојано развиваат нови

Комерцијална пумпа за исфрлање на отпадни води

производи и оди напред заедно. Во потрага напред на нашата совршена соработка и resplendent достигнување во иднина.
  • Комерцијална пумпа за исфрлање на отпадни води - OA - 04
Комерцијална пумпа за исфрлање на отпадни води
модел - OA - 04
3HP Пумпа за канализација

Најчесто се користи во свињарските куќи за сточарство,резервоари за прочистување на ранчот,индустриски отпадни води,отпадни води од фабрика за храна,итн.
Индустрискиот отпад и тињата може лесно да се испуштаат.
  1. Материјал:нерѓосувачки челик железо бакар
  2. Спецификации:Коњски сили-3 КС,Калибар-4” ,Број на столбови-2P,Глава-14 М,Максимален волумен на вода-1.10 М3/мин
  3. Напон:Слободна-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ,Три-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ
  4. Стабилен квалитет и брза испорака
  5. Место на потекло:Тајван

Овој тип на пумпа главно се користи за испуштање отпадни води и нечистотија во различни индустрии.Машината има дизајн на отворено работно коло,што е цврсто и се носи-отпорни,заштедува струја и вода,и не е лесно да се блокира.По корекција,може да го продолжи работниот век на моторот.
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
OA - 04
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
Купете го најдобриот водич на Комерцијална пумпа за исфрлање на отпадни води ->, треба да знаете за највисок квалитет на Комерцијална пумпа за исфрлање на отпадни води производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
OA - 02
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
1HP Пумпа за канализација Најчесто се користи во свињарските куќи за сточарство,резервоари за прочистување на ранчот,индустриски отпадни води,отпадни води од фабрика за храна,итн.Индустрискиот отпад и тињата може лесно да се испуштаат. Материјал:нерѓосувачки челик железо бакар Спецификации:Коњски сили-1 КС,Калибар-2” ,Број на столбови-2P,Глава-9 М Максимум,Волумен на вода-0.2 М3/мин Напон:Слободна-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ,Три-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ Стабилен квалитет и брза испорака Место на потекло:Тајван Овој вид на пумпа главно се користи за испуштање отпадни води и нечистотија во различни индустрии,и е релативно честа појава и често употребувана,па затоа се бара стручен и технички персонал да го инсталира за да се обезбеди трајност на моторот.
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
Купете го најдобриот водич на Комерцијална пумпа за исфрлање на отпадни води ->, треба да знаете за највисок квалитет на Комерцијална пумпа за исфрлање на отпадни води производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
OA - 03
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
2HP Пумпа за канализација Погоден за одгледување на свињи,резервоари за прочистување на ранчот,индустриски отпадни води,отпадни води од фабрика за храна,итн.Индустрискиот отпад и тињата може лесно да се испуштаат. Материјал:нерѓосувачки челик железо бакар Спецификации:Коњски сили-2 КС,Калибар-3” ,Број на столбови-2P,Глава-10 М,Максимален волумен на вода-0.6 милиони3/мин Напон:Слободна-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ,Три-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ Стабилен квалитет и брза испорака Место на потекло:Тајван Оваа машина има посебен дизајн на патеката на проток,што може да направи разни видови нечистотија,отпадните води и тињата покажуваат најдобар ефект на проток на вода.
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
Купете го најдобриот водич на Комерцијална пумпа за исфрлање на отпадни води ->, треба да знаете за највисок квалитет на Комерцијална пумпа за исфрлање на отпадни води производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
OA - 504
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
5HP Пумпа за канализација Најчесто се користи во свињарските куќи за сточарство,резервоари за прочистување на ранчот,индустриски отпадни води,отпадни води од фабрика за храна,итн.Индустрискиот отпад и тињата може лесно да се испуштаат. Материјал:нерѓосувачки челик железо бакар Спецификации:Коњски сили-5 КС,Калибар-4” ,Број на столбови-2P,Глава-16 М,Максимален волумен на вода-1.60 милиони3/мин Напон:Слободна-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ,Три-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ Стабилен квалитет и брза испорака Место на потекло:Тајван Овој вид на пумпа главно се користи за испуштање отпадни води и нечистотија во различни индустрии.Оваа машина прифаќа увезена механичка двојна заптивка на вратило,кој не е лесен за носење и има одлични водоотпорни перформанси.