Пумпа за испуштање отпадна вода

Искористат од нас прекрасна и корисни колекција на висок квалитет Пумпа за испуштање отпадна вода кои се фабрикувани од светска класа основниот материјал. Асистентката со тим од квалификувани професионалци, Chiu Feng Industry Co., Ltd. нуди овие во различни форми и големини. Дел форма ова, ние ги презентираме овие во двете стандардни и кориснички избори. Овие се фабрикувани од страна на нашите високо квалификувани професионалци користење врховен одделение материјална и најнова технологија, како на меѓународните стандарди за квалитет.
Ние сме искусни во

Пумпа за испуштање отпадна вода

производи и уживаат во добра репутација меѓу клиентите. Освен тоа, покрај стандардни производи, ние исто така нудиме широк спектар на прилагодување услуги со цел да се грижиме за вашите специјални нарачки. Ние се стремиме искрено соработка со сите заинтересирани клиенти.
  • Пумпа за испуштање отпадна вода - OA - 03
Пумпа за испуштање отпадна вода
модел - OA - 03
2HP Пумпа за канализација

Погоден за одгледување на свињи,резервоари за прочистување на ранчот,индустриски отпадни води,отпадни води од фабрика за храна,итн.
Индустрискиот отпад и тињата може лесно да се испуштаат.
  1. Материјал:нерѓосувачки челик железо бакар
  2. Спецификации:Коњски сили-2 КС,Калибар-3” ,Број на столбови-2P,Глава-10 М,Максимален волумен на вода-0.6 милиони3/мин
  3. Напон:Слободна-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ,Три-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ
  4. Стабилен квалитет и брза испорака
  5. Место на потекло:Тајван
Оваа машина има посебен дизајн на патеката на проток,што може да направи разни видови нечистотија,отпадните води и тињата покажуваат најдобар ефект на проток на вода.
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
OA - 03
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Пумпа за испуштање отпадна вода, треба да знаете за највисок квалитет на Пумпа за испуштање отпадна вода производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
OA - 02
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
1HP Пумпа за канализација Најчесто се користи во свињарските куќи за сточарство,резервоари за прочистување на ранчот,индустриски отпадни води,отпадни води од фабрика за храна,итн.Индустрискиот отпад и тињата може лесно да се испуштаат. Материјал:нерѓосувачки челик железо бакар Спецификации:Коњски сили-1 КС,Калибар-2” ,Број на столбови-2P,Глава-9 М Максимум,Волумен на вода-0.2 М3/мин Напон:Слободна-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ,Три-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ Стабилен квалитет и брза испорака Место на потекло:Тајван Овој вид на пумпа главно се користи за испуштање отпадни води и нечистотија во различни индустрии,и е релативно честа појава и често употребувана,па затоа се бара стручен и технички персонал да го инсталира за да се обезбеди трајност на моторот.
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Пумпа за испуштање отпадна вода, треба да знаете за највисок квалитет на Пумпа за испуштање отпадна вода производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
OA - 04
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
3HP Пумпа за канализација Најчесто се користи во свињарските куќи за сточарство,резервоари за прочистување на ранчот,индустриски отпадни води,отпадни води од фабрика за храна,итн.Индустрискиот отпад и тињата може лесно да се испуштаат. Материјал:нерѓосувачки челик железо бакар Спецификации:Коњски сили-3 КС,Калибар-4” ,Број на столбови-2P,Глава-14 М,Максимален волумен на вода-1.10 М3/мин Напон:Слободна-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ,Три-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ Стабилен квалитет и брза испорака Место на потекло:Тајван Овој тип на пумпа главно се користи за испуштање отпадни води и нечистотија во различни индустрии.Машината има дизајн на отворено работно коло,што е цврсто и се носи-отпорни,заштедува струја и вода,и не е лесно да се блокира.По корекција,може да го продолжи работниот век на моторот.
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Пумпа за испуштање отпадна вода, треба да знаете за највисок квалитет на Пумпа за испуштање отпадна вода производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
OA - 504
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
5HP Пумпа за канализација Најчесто се користи во свињарските куќи за сточарство,резервоари за прочистување на ранчот,индустриски отпадни води,отпадни води од фабрика за храна,итн.Индустрискиот отпад и тињата може лесно да се испуштаат. Материјал:нерѓосувачки челик железо бакар Спецификации:Коњски сили-5 КС,Калибар-4” ,Број на столбови-2P,Глава-16 М,Максимален волумен на вода-1.60 милиони3/мин Напон:Слободна-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ,Три-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ Стабилен квалитет и брза испорака Место на потекло:Тајван Овој вид на пумпа главно се користи за испуштање отпадни води и нечистотија во различни индустрии.Оваа машина прифаќа увезена механичка двојна заптивка на вратило,кој не е лесен за носење и има одлични водоотпорни перформанси.