Пумпа за бунар за вода

Chiu Feng Industry Co., Ltd. е моден производителот, како и извозник на големо, со нашата сопствена фабрика се наоѓа во Taiwan Пумпа за бунар за вода. Со кои се промовира нашите производи на Северна и Јужна Америка, Европа, Африка, Средниот Исток, Југоисточна Азија. До сега, имаме поголеми СТОКИ вкупно повеќе од 100 стилови, ако имате било какви условот ве молиме контактирајте не на. Очекувам да се изгради трговски односи со вас.
Сите наши

Пумпа за бунар за вода

во согласност со меѓународните стандарди за квалитет и се многу ценети во различни пазари низ world.We ве уверувам на одличен квалитет и цени, Ве молиме контактирајте со нас за вашите барања.
  • Пумпа за бунар за вода - RA - 01
Пумпа за бунар за вода
модел - RA - 01
1/2HP Потопна пумпа за вода за општа употреба

Користи:Општа акумулација на вода,градежништвото,подрум,канализација,пумпање вода за различни индустрии како што е земјоделството,риболов и сточарство
  1. Материјал:нерѓосувачки челик железо бакар
  2. Спецификации:Коњски сили-0.5 КС,Дијаметар-1.5” ,Полјаците-2P,Глава-8 М,Максимален волумен на вода-0.16 М3/мин
  3. Напон:Слободна-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ,Три-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ

Карактеристики:Користете двојно-групна механичка заптивка на вратило,анти-носат,издржливи,опремен со заптивка на вратило за подмачкување на комората за масло и дизајн на заптивка за масло,што може да спречи влез на туѓа материја во делот на заптивката на вратилото и да го продолжи животниот век на заптивката на вратилото.

Забелешка:Овој производ не може да пумпа други запаливи растворувачи,морска вода,бензин и хемикалии.
 
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
RA - 01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Пумпа за бунар за вода, треба да знаете за највисок квалитет на Пумпа за бунар за вода производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
RA - 02
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
1HP Потопна пумпа за вода за општа употреба Најчесто се користи во земјоделството,сточарството,канализација,подрум,пазарна вода,разни индустриски отпадни води,итн.,може лесно да се пумпа. Материјал:Железо бакар од нерѓосувачки челик Спецификации:Коњски сили-1 КС,Калибар-2” ,Број на столбови-2P,Глава-5 милиони,Максимален волумен на вода-0.2 М3/мин Напон:Слободна-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ,Три-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ Стабилен квалитет и брза испорака Место на потекло:Тајван Поради широкиот опсег на употреба,овој тип е наменет за мали и средни-со мала големина-висечко земјиште,а во исто време,го намалува и загадувањето на материјалите што ќе предизвикаат загадување,и е нов тип на сува пумпа. Забелешка:Овој уред мора да го инсталираат професионални техничари,а строго е забрането трчање без вода(не го празнете автомобилот)
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Пумпа за бунар за вода, треба да знаете за највисок квалитет на Пумпа за бунар за вода производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
RA - 03
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
2HP Потопна пумпа за вода за општа употреба Најчесто се користи во земјоделството,сточарството,канализација,подрум,пазарна вода,разни индустриски отпадни води,итн.,може лесно да се пумпа,а земајќи ја предвид природната средина,се елиминираат материјалите за подмачкување кои ќе предизвикаат загадување,правејќи ги поеколошки. Материјал:нерѓосувачки челик железо бакар Спецификации:Коњски сили-2 КС,Калибар-3” ,Полјаците-2P,Глава-12 милиони,Максимален волумен на вода-0.6 милиони3/мин Напон:Слободна-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ,Три-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ Стабилен квалитет и брза испорака Место на потекло:Тајван Оваа машина е дизајнирана со посебна патека на проток,што може да направи протокот на отпадни води да покаже најдобар ефект.
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Пумпа за бунар за вода, треба да знаете за највисок квалитет на Пумпа за бунар за вода производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
RA - 04
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
3HP Потопна пумпа за вода за општа употреба Најчесто се користи во земјоделството,сточарството,канализација,подрум,пазарна вода,разни индустриски отпадни води,итн.,може лесно да се пумпа,а земајќи ја предвид природната средина,се елиминираат материјалите за подмачкување кои ќе предизвикаат загадување,правејќи ги поеколошки. Материјал:нерѓосувачки челик железо бакар Спецификации:Коњски сили-3 КС,Калибар-4” ,Полјаците-2P,Глава-16 М,Максимален волумен на вода-1.13 М3/мин Напон:Слободна-фаза-220 V*60 HZ,Три-фаза-220 V*60 HZ Стабилен квалитет и брза испорака Место на потекло:Тајван Дизајн на отворено работно коло,цврсти и носат-отпорни,зачувување на енергија,голем волумен на вода,не е лесно да се блокира,и балансиран корекциски третман,што може да го продолжи работниот век на моторот.