Потопена пумпа за вода

Како професионален производителот, снабдувачот и извозник со една фабрика во Taiwan, Нашите главни производи вклучуваат сите видови на Потопена пумпа за вода производи. Ние се уште инсистираме на одржување на промовирање и менување на вештини за да добиете повеќе подобро одлични производи и нудат прилично услуга за нашите клиенти. Ве молиме слободно да контактирајте не.
Добар квалитет, конкурентна цена

Потопена пумпа за вода

. Како што е совршен извозници и производители, ние секогаш се задржи нашата квалитет според светските потребниот стандард. брза испорака во рамките на утврдени време на испорака.
  • Потопена пумпа за вода - RA - 04
Потопена пумпа за вода
модел - RA - 04
3HP Потопна пумпа за вода за општа употреба

Најчесто се користи во земјоделството,сточарството,канализација,подрум,пазарна вода,разни индустриски отпадни води,итн.,може лесно да се пумпа,а земајќи ја предвид природната средина,се елиминираат материјалите за подмачкување кои ќе предизвикаат загадување,правејќи ги поеколошки.
  1. Материјал:нерѓосувачки челик железо бакар
  2. Спецификации:Коњски сили-3 КС,Калибар-4” ,Полјаците-2P,Глава-16 М,Максимален волумен на вода-1.13 М3/мин
  3. Напон:Слободна-фаза-220 V*60 HZ,Три-фаза-220 V*60 HZ
  4. Стабилен квалитет и брза испорака
  5. Место на потекло:Тајван

Дизајн на отворено работно коло,цврсти и носат-отпорни,зачувување на енергија,голем волумен на вода,не е лесно да се блокира,и балансиран корекциски третман,што може да го продолжи работниот век на моторот.
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
RA - 04
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Потопена пумпа за вода, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
RA - 01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
1/2HP Потопна пумпа за вода за општа употреба Користи:Општа акумулација на вода,градежништвото,подрум,канализација,пумпање вода за различни индустрии како што е земјоделството,риболов и сточарство Материјал:нерѓосувачки челик железо бакар Спецификации:Коњски сили-0.5 КС,Дијаметар-1.5” ,Полјаците-2P,Глава-8 М,Максимален волумен на вода-0.16 М3/мин Напон:Слободна-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ,Три-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ Карактеристики:Користете двојно-групна механичка заптивка на вратило,анти-носат,издржливи,опремен со заптивка на вратило за подмачкување на комората за масло и дизајн на заптивка за масло,што може да спречи влез на туѓа материја во делот на заптивката на вратилото и да го продолжи животниот век на заптивката на вратилото. Забелешка:Овој производ не може да пумпа други запаливи растворувачи,морска вода,бензин и хемикалии.  
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Потопена пумпа за вода, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
RA - 02
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
1HP Потопна пумпа за вода за општа употреба Најчесто се користи во земјоделството,сточарството,канализација,подрум,пазарна вода,разни индустриски отпадни води,итн.,може лесно да се пумпа. Материјал:Железо бакар од нерѓосувачки челик Спецификации:Коњски сили-1 КС,Калибар-2” ,Број на столбови-2P,Глава-5 милиони,Максимален волумен на вода-0.2 М3/мин Напон:Слободна-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ,Три-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ Стабилен квалитет и брза испорака Место на потекло:Тајван Поради широкиот опсег на употреба,овој тип е наменет за мали и средни-со мала големина-висечко земјиште,а во исто време,го намалува и загадувањето на материјалите што ќе предизвикаат загадување,и е нов тип на сува пумпа. Забелешка:Овој уред мора да го инсталираат професионални техничари,а строго е забрането трчање без вода(не го празнете автомобилот)
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Потопена пумпа за вода, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
RA - 03
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
2HP Потопна пумпа за вода за општа употреба Најчесто се користи во земјоделството,сточарството,канализација,подрум,пазарна вода,разни индустриски отпадни води,итн.,може лесно да се пумпа,а земајќи ја предвид природната средина,се елиминираат материјалите за подмачкување кои ќе предизвикаат загадување,правејќи ги поеколошки. Материјал:нерѓосувачки челик железо бакар Спецификации:Коњски сили-2 КС,Калибар-3” ,Полјаците-2P,Глава-12 милиони,Максимален волумен на вода-0.6 милиони3/мин Напон:Слободна-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ,Три-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ Стабилен квалитет и брза испорака Место на потекло:Тајван Оваа машина е дизајнирана со посебна патека на проток,што може да направи протокот на отпадни води да покаже најдобар ефект.