Електрична пумпа за вода под висок притисок

Chiu Feng Industry Co., Ltd. се добро воспоставени како еден од истакнати m производителот, снабдувачот и извозник на енормно фабрикувани колекција на Електрична пумпа за вода под висок притисок. Со изобилство на искуство, поддржани од тим од високо квалификувани инженери, стручен кадар и техничари, компанијата со себе носи гаранција за квалитетот, сигурноста и трајна заложба, преку континуирана по продажбата на услугата.
Нашите добро? Опремени објекти, професионални вештини и одлична контрола на квалитетот кои ни даваат повеќе високо ниво

Електрична пумпа за вода под висок притисок

и искрена услуга за нашите клиенти да се прошири плима на индустријата. Ние? Очекуваме да се направи добра соработка со вас.
  • Електрична пумпа за вода под висок притисок - AS - 201
Електрична пумпа за вода под висок притисок
модел - AS - 201
1 КС+TL Сува амфибија висока-подигнете пумпа за високо-креваат згради
  1. Цел:Таа е погодна за високи-зградите и подрумските простории за складирање вода да бидат под притисок до водените кули на горниот кат,канализација,места за паркирање,и нискоградба.број на сегменти.
  2. Спецификации:Коњски сили-1 КС,Дијаметар-1”,Полјаците-2P,Максимален волумен на вода-0.6 милиони3/мин,Глава-24 м,Материјал-Железо,нерѓосувачки челик,бакар
  3. Напон:Еднофазен-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ,Трифазен-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ
  4. Овој производ може да се усогласи со главата според потребите на клиентите,што овозможува пумпата да се испраќа повисоко и подалеку.

На пример,зградата станува петта-подна зграда.Ако пумпата е усогласена со соодветен број на фази,може да се користи само еден мотор за да се испрати до водената кула на горниот кат,а максималниот волумен и глава на вода може да се добијат со минимална коњска сила.
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
AS - 201
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Електрична пумпа за вода под висок притисок, треба да знаете за највисок квалитет на Електрична пумпа за вода под висок притисок производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
AS - 101
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
1HP сува амфибиска пумпа за висока-креваат згради Апликација:Таа е погодна за високи-подигање и подрумски простории за складирање вода да бидат под притисок до врвот-подна водна кула,канализација,паркинг вода,и нискоградба. Спецификации:Коњски сили-1 КС,Дијаметар-1”,Полјаците-2P,Максимален волумен на вода-0.6 милиони3/мин,Глава-12 милиони,Материјал-Железо,нерѓосувачки челик,бакар Напон:Еднофазен-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ,Трифазен-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ Оваа машина е бренд-нов производ на компанијата.Многу пати е подобрен од компанијата’професионална технологија.Покрај отстранувањето на подмачкувачките материјали кои ќе предизвикаат загадување на животната средина,повеќе е еколошки
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Електрична пумпа за вода под висок притисок, треба да знаете за највисок квалитет на Електрична пумпа за вода под висок притисок производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
AS - 102
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Пумпа за сува вода од чешма 1HP Користете:Таа е погодна за високи-креваат згради,земјоделството,рибарството,и сточарство за користење на вода и нискоградба.Може да се испрати на долго растојание Спецификации:Коњски сили-1 КС,Дијаметар-1”,Полјаците-2P,Максимален волумен на вода-0.6 милиони3 /мин,Глава-12 милиони,Материјал-Железо,нерѓосувачки челик,бакар Напон:Еднофазен-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ,Трифазен-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ Новата амфибиска пумпа од сув тип не само што го зголемува волуменот и главата на водата,но и заштедува енергија,електрична енергија и заштита на животната средина.Истата моќност како и другите мотори е навистина поголема од нејзиниот волумен на вода,а го отстранува и материјалот за подмачкување кој ќе предизвика загадување.
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Електрична пумпа за вода под висок притисок, треба да знаете за највисок квалитет на Електрична пумпа за вода под висок притисок производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
AS - 202
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
1 КС+TL пумпа со висок подигнување за сува вода од чешма Користете:Таа е погодна за високи-издигнуваат згради,земјоделството,рибарството,и сточарство за користење на вода и нискоградба.Може да се испрати на долго растојание. Спецификации:Коњски сили-1 КС,Дијаметар-1”,Полјаците-2P,Максимален волумен на вода-0.6 милиони3/мин,Глава-24 м,Материјал-Железо,нерѓосувачки челик,бакар Напон:Еднофазен-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ,Трифазен-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ Овој вид на пумпа е главно за далечинско дејство на авион,а употребливиот опсег е голем. На пример:флешинг сточарство,земјоделско пумпање,општа далечинска испорака на вода или може да се користи и како бунар за зрак.