Пумпи за наводнување под висок притисок

Нудејќи широк спектар на материјали креирани Пумпи за наводнување под висок притисок од нас се смета за нивните квалитетни карактеристики. Бидејќи ние користиме само автентични материјали во создавањето на нашиот асортиман на производи, со што нашиот производ е одделен. Имаме потребни објекти за да ги прилагодите нашите производи според барањата на нашите клиенти.
Имаме напредна опрема за производство на

Пумпи за наводнување под висок притисок

и добра изработка и постепено се истражуваат некои нов дизајн. Сите партнери во странство се добредојдени да преговараат и да соработуваат со нас.
  • Пумпи за наводнување под висок притисок - AS - 102
Пумпи за наводнување под висок притисок
модел - AS - 102
Пумпа за сува вода од чешма 1HP
  1. Користете:Таа е погодна за високи-креваат згради,земјоделството,рибарството,и сточарство за користење на вода и нискоградба.Може да се испрати на долго растојание
  2. Спецификации:Коњски сили-1 КС,Дијаметар-1”,Полјаците-2P,Максимален волумен на вода-0.6 милиони3 /мин,Глава-12 милиони,Материјал-Железо,нерѓосувачки челик,бакар
  3. Напон:Еднофазен-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ,Трифазен-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ

Новата амфибиска пумпа од сув тип не само што го зголемува волуменот и главата на водата,но и заштедува енергија,електрична енергија и заштита на животната средина.Истата моќност како и другите мотори е навистина поголема од нејзиниот волумен на вода,а го отстранува и материјалот за подмачкување кој ќе предизвика загадување.
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
AS - 102
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Пумпи за наводнување под висок притисок, треба да знаете за највисок квалитет на Пумпи за наводнување под висок притисок производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
AS - 101
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
1HP сува амфибиска пумпа за висока-креваат згради Апликација:Таа е погодна за високи-подигање и подрумски простории за складирање вода да бидат под притисок до врвот-подна водна кула,канализација,паркинг вода,и нискоградба. Спецификации:Коњски сили-1 КС,Дијаметар-1”,Полјаците-2P,Максимален волумен на вода-0.6 милиони3/мин,Глава-12 милиони,Материјал-Железо,нерѓосувачки челик,бакар Напон:Еднофазен-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ,Трифазен-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ Оваа машина е бренд-нов производ на компанијата.Многу пати е подобрен од компанијата’професионална технологија.Покрај отстранувањето на подмачкувачките материјали кои ќе предизвикаат загадување на животната средина,повеќе е еколошки
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Пумпи за наводнување под висок притисок, треба да знаете за највисок квалитет на Пумпи за наводнување под висок притисок производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
AS - 201
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
1 КС+TL Сува амфибија висока-подигнете пумпа за високо-креваат згради Цел:Таа е погодна за високи-зградите и подрумските простории за складирање вода да бидат под притисок до водените кули на горниот кат,канализација,места за паркирање,и нискоградба.број на сегменти. Спецификации:Коњски сили-1 КС,Дијаметар-1”,Полјаците-2P,Максимален волумен на вода-0.6 милиони3/мин,Глава-24 м,Материјал-Железо,нерѓосувачки челик,бакар Напон:Еднофазен-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ,Трифазен-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ Овој производ може да се усогласи со главата според потребите на клиентите,што овозможува пумпата да се испраќа повисоко и подалеку. На пример,зградата станува петта-подна зграда.Ако пумпата е усогласена со соодветен број на фази,може да се користи само еден мотор за да се испрати до водената кула на горниот кат,а максималниот волумен и глава на вода може да се добијат со минимална коњска сила.
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Пумпи за наводнување под висок притисок, треба да знаете за највисок квалитет на Пумпи за наводнување под висок притисок производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
AS - 202
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
1 КС+TL пумпа со висок подигнување за сува вода од чешма Користете:Таа е погодна за високи-издигнуваат згради,земјоделството,рибарството,и сточарство за користење на вода и нискоградба.Може да се испрати на долго растојание. Спецификации:Коњски сили-1 КС,Дијаметар-1”,Полјаците-2P,Максимален волумен на вода-0.6 милиони3/мин,Глава-24 м,Материјал-Железо,нерѓосувачки челик,бакар Напон:Еднофазен-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ,Трифазен-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ Овој вид на пумпа е главно за далечинско дејство на авион,а употребливиот опсег е голем. На пример:флешинг сточарство,земјоделско пумпање,општа далечинска испорака на вода или може да се користи и како бунар за зрак.