Пумпа за вода за длабок бунар

Chiu Feng Industry Co., Ltd. е една од најголемите производител, снабдувач на Пумпа за вода за длабок бунар in Taiwan. Имаат специјализирани во нашите производи за многу години, нашите врвни пласман на продажбата се должи главно во дел да зборот на устата меѓу нашите бројни задоволни клиенти. Сметаме дека повеќе ние се стремиме да имаат подобар квалитет, толку повеќе ние се добие довербата на странските и домашни клиенти. Во минатото, ние се фокусиравме на домашниот пазар е многу, а денес, ние сме биле постепено извоз во земји во целиот свет и имаат освоено пофалби и доверба за тоа. За ваша подобро разбирање на нашата компанија, ве молиме да обрнете посета на овој веб-сајт за повеќе информации за нашите производи.
Ние сме pround дека нашата

Пумпа за вода за длабок бунар

се користат во целиот свет во широк спектар на престижни објекти и events.Their домот apprearance е додадете на вашата прекрасна активност. Ве молиме слободно контактирајте со нас за подетални информации.
 • Пумпа за вода за длабок бунар - Type 4 x 2HP~5HP
Пумпа за вода за длабок бунар
модел - Type 4 x 2HP~5HP
Четири типа електрична пумпа за суви длабоки бунари

Често се поставува во зградата за водената кула на горниот кат,како и подземните води,длабоки бунари,потоци,и земјоделска вода,за екстракција на длабоки води.
 1. Материјал:304 нерѓосувачки железо,железо,бакар
 2. Коњски сили-2 КС,3.5 КС,5 КС
  Калибар-2” ~2.5” ,3”
  Глава-32~64 м
  Максимален волумен на вода-120~220 М3/мин
  Број на столбови-2P
  Напон:220 V*60HZ сингл-фаза,220 V*60 HZ три-фаза
  Применлива големина на длабок бунар-4” ,5”
  Ако ви требаат пумпи со посебни спецификации,можете да ги нарачате однапред
 3. Категорија:сува(Нула загадување,елиминирање на маслото-тип пумпи и високи-цена вода-тип мотори кои ќе предизвикаат загадување,а цената е попристапна)
 4. Стабилен квалитет и брза испорака
 5. Потекло:Тајван

Chiu Feng Industry Co.,Ltd.главно произведува различни пумпи и моторни производи за длабоки бунари.Можеме да обезбедиме најразумна цена и сигурен квалитет поради потпирањето на човечкото производство.Ако можеш’не ја пронајдете големината или производот што ви треба,ве молиме контактирајте со нас и ние’Ќе направи прилагодено за вас.
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
Type 4 x 2HP~5HP
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Пумпа за вода за длабок бунар, треба да знаете за највисок квалитет на Пумпа за вода за длабок бунар производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
JF404
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
4”2HP Длабока бунарска пумпа на сува мулти-сегмент вратило-уред за носење Често се поставува во зградата за водената кула на горниот кат,како и подземните води,длабоки бунари,потоци,и земјоделска вода,за екстракција на длабоки води. Материјал:304 нерѓосувачки железо,железо,бакар Коњски сили-2 КСКалибар-2” ~2.5” Глава-32 мМаксимален волумен на вода-120 М3/минБрој на столбови-2PНапон:220 V*60HZ сингл-фаза,220 V*60 HZ три-фазаПрименлива големина на длабок бунар-4” ,5” Ако ви требаат пумпи со посебни спецификации,можете да ги нарачате однапред Категорија:сува(Нула загадување,елиминирање на маслото-тип пумпи и високи-цена вода-тип мотори кои ќе предизвикаат загадување,а цената е попристапна) Стабилен квалитет и брза испорака Потекло:Тајван Оваа пумпа за длабок бунар е релативно лесна и мала,и е погоден и за земјоделство и за рибарство.Бидејќи овој мотор најчесто се користи во плитки извори на вода,најмногу се користи за бунари со греди,како што е употребата на песок или бунари со остатоци и камења,се препорачува да се вгради мрежа од нерѓосувачки челик за да се спречи оштетување на машината.
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Пумпа за вода за длабок бунар, треба да знаете за највисок квалитет на Пумпа за вода за длабок бунар производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
JF405
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
4”3.5HP Длабока бунарска пумпа на сува мулти-сегмент вратило-уред за носење Често се поставува во зградата за водената кула на горниот кат,како и подземните води,длабоки бунари,потоци,и земјоделска вода,за екстракција на длабоки води. Материјал:304 нерѓосувачки железо,железо,бакар Коњски сили-3.Калибар 5 КС-2” ~2.5” Глава-40 мМаксимален волумен на вода-120 М3/минБрој на столбови-2PНапон:220 V*60HZ сингл-фаза,220 V*60 HZ три-фазаПрименлива големина на длабок бунар-4” ,5” Ако ви требаат пумпи со посебни спецификации,можете да ги нарачате однапред Категорија:сува(Нула загадување,елиминирање на маслото-тип пумпи и високи-цена вода-тип мотори кои ќе предизвикаат загадување,а цената е попристапна) Стабилен квалитет и брза испорака Потекло:Тајван Оваа пумпа за длабок бунар е релативно лесна и погодна за различни индустрии.Бидејќи овој мотор најчесто се користи во плитки извори на вода,ќе се користи во бунари со греди,обработливо земјиште,рибници,згради и други места.Мора да се инсталира со електромагнетни прекинувачи за преоптоварување и електрично истекување(прекинувач на електрично коло)уред за заштита,ако има талог во земјата или има остатоци и камења во бунарот,се препорачува да се вгради мрежа од нерѓосувачки челик за да се спречи оштетување на машината.