Земјоделска пумпа за наводнување

Chiu Feng Industry Co., Ltd. е водечки производител, на снабдувачот и извозник на Земјоделска пумпа за наводнување in Taiwan. Произведени користејќи високо квалитетни суровини нашите производи многу сигурен и издржлив и caters за широк спектар на барање различни купувачи. Дизајни и модели кои ги исполнуваат најновите трендови кои преовладуваат. Нашите производи се исто така познати по своите одличен квалитет, брза услуга и прифатлива цена.
Ние ќе ви обезбедиме најдобар квалитет

Земјоделска пумпа за наводнување

и убаво услуги за сите клиенти, ние искрено се надеваме дека можеме да прават бизнис со клиенти во светот!
  • Земјоделска пумпа за наводнување - AS - 504
Земјоделска пумпа за наводнување
модел - AS - 504
504 Сува амфибиска висока-брзина пумпа

Најчесто се користи во потоци,морска вода,рибарски езерца:градежништвото,канализација,пазарна вода,пумпни станици,подруми...итн.
  1. Материјал:бакар од не'рѓосувачки челик
  2. Спецификации:Коњски сили-5 КС,Калибар-4”,Број на пол-4P,Глава-14 М,Максимален волумен на вода-2.08 м3/мин,Напон:Три-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ
  3. Стабилен квалитет и брза испорака
  4. Место на потекло:Тајван
  5. Отстранете го материјалот за подмачкување што ќе предизвика загадување,и нема да предизвика загадување на животната средина.

Има многу места што може да се користат,а понекогаш ќе се користи и за земјоделско наводнување.Поради подобрувањето,волуменот на пумпање е значително зголемен и побрз,а истата струја може да се користи и за побрзо наводнување
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
AS - 504
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
Купете го најдобриот водич на Земјоделска пумпа за наводнување ->, треба да знаете за највисок квалитет на Земјоделска пумпа за наводнување производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
AS - 303
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
3HP Сува амфибиска пумпа Најчесто се користи во потоци,морска вода,рибарски езерца:градежништвото,канализација,пазарна вода,наводнување обработливо земјиште,бунари,подземни бунари,итн.да пумпа вода,а може да се користи и за наводнување обработливо земјиште,особено во суши за да се спасат посевите од суша:може да се користи за копирање за време на полето на дождовната сезона. Материјал:нерѓосувачки челик железо бакар Спецификации:Коњски сили-3 КС,Калибар-3” ,Број на столбови-2P,Глава-15 милиони,Максимален волумен на вода-1.65 милиони3/мин Напон:Слободна-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ,Три-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ Стабилен квалитет и брза испорака Место на потекло:Тајван Тој е релативно чест вид во земјоделството,а може да се користи и за наводнување и за одводнување.По истражување и развој од страна на нашите техничари,покрај отстранување на материјалите кои ќе предизвикаат загадување,се зголемува и волуменот на водата,и тоа е повеќе енергија-заштеда и светлина-Тежина.
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
Купете го најдобриот водич на Земјоделска пумпа за наводнување ->, треба да знаете за највисок квалитет на Земјоделска пумпа за наводнување производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
AS - 304
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
3HP Сува амфибиска пумпа Најчесто се користи во потоци,морска вода,рибарски езерца:градежништвото,канализација,пазарна вода,наводнување обработливо земјиште,бунари,подземни бунари,итн.да пумпа вода,а може да се користи и за наводнување обработливо земјиште,особено во суши за да се спасат посевите од суша:може да се користи за копирање за време на полето на дождовната сезона. Материјал:нерѓосувачки челик железо бакар Спецификации:Коњски сили-3 КС,Калибар-4” ,Број на столбови-2P,Глава-15 милиони,Максимален волумен на вода-1.65 милиони3/мин Напон:Слободна-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ,Три-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ Стабилен квалитет и брза испорака Место на потекло:Тајван Оваа пумпа е нов тип на пумпа за истражување и развој,волуменот на водата исто така е многу зголемен,а тоа е и енергија-заштеда и еколошки.При наводнување обработливо земјиште,може брзо да пумпа вода,а исто така ќе ги отстрани загадувачките материјали без да предизвика загадување.
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
Купете го најдобриот водич на Земјоделска пумпа за наводнување ->, треба да знаете за највисок квалитет на Земјоделска пумпа за наводнување производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
AS - 505
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
505 Сува амфибија висока-брзина пумпа Најчесто се користи во потоци,морска вода,рибарски езерца:градежништвото,канализација,пазарна вода,пумпни станици,подрумите...итн. Материјал:бакар од не'рѓосувачки челик Спецификации:Коњски сили-5 КС,Калибар-5”,Број на пол-4P,Глава-14 М,Максимален волумен на вода-2.08 М3/мин,Напон:Три-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ Стабилен квалитет и брза испорака Место на потекло:Тајван Често во земјоделско наводнување,покрај подобрениот волумен на вода,заштедува електрична енергија и е помалку подложен на оштетување.Поради отстранување на загадувачите,ќе предизвика и загадување на животната средина.