Пумпа за вода за земјоделство

Chiu Feng Industry Co., Ltd. е еден од познати имиња кои се вклучени во Taiwan производителот, снабдувачот и извозник на широк спектар на Пумпа за вода за земјоделство кој има висок квалитет и единствена формула. Со цел да се обезбеди квалитетот на нашата палета, ние производство оваа искористување на висок степен на материјал, којшто го набави од уверение продавачи. Нашите производи се прецизно дизајниран со голема грижа од страна на нашите прекрасен тим со цел да се исполнат меѓународните стандарди за квалитет и тие се совршени да се користи во различни места. Нашата палета е достапен во рефус количества и најмногу конкурентни цени.
Ние сме стручни во производство

Пумпа за вода за земјоделство

. Ние ќе ви обезбедиме сигурен ниво на квалитетни услуги и производи кои постојано ќе ги исполнуваат или надминуваат барањата на нашите клиенти.
  • Пумпа за вода за земјоделство - OA - 03
Пумпа за вода за земјоделство
модел - OA - 03
Пумпа за нечистотија од 2 HP

Најчесто се користи во свињарските куќи за сточарство,резервоари за прочистување на ранчот,индустриски отпадни води,отпадни води од фабрика за храна,итн.
Индустрискиот отпад и тињата може лесно да се испуштаат,со што сточарството и аквакултурата полесно го чистат изметот.
  1. Материјал:нерѓосувачки челик железо бакар
  2. Спецификации:Коњски сили-2 КС,Калибар-3” ,Број на столбови-2P,Глава-10 М,Максимален волумен на вода-0.6 милиони3/мин
  3. Напон:Слободна-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ,Три-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ
  4. Стабилен квалитет и брза испорака
  5. Место на потекло:Тајван

Оваа машина е дизајнирана со посебна патека на проток,што може да направи секаква нечистотија,отпадните води и тињата покажуваат најдобар ефект на проток на вода.
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
OA - 03
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Пумпа за вода за земјоделство, треба да знаете за највисок квалитет на Пумпа за вода за земјоделство производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
AS - 202-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
2HP Сува амфибија висока-брзина пумпа Најчесто се користи во потоци,морска вода,рибарски езерца:градежништвото,канализација,пазарна вода,наводнување обработливо земјиште,бунари,подземни бунари,итн.за пумпање вода.Доколку се користи во аквакултура,не'рѓосувачки-треба да се вгради челична мрежа за да се спречи оштетувањето на отвореното работно коло од талог. Материјал:нерѓосувачки челик железо бакар Спецификации:Коњски сили-2 КС,Калибар-2” ,Број на столбови-2P,Глава-11 м,Максимален волумен на вода-0.6 милиони3/мин Напон:Слободна-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ,Три-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ Стабилен квалитет и брза испорака Место на потекло:Тајван Оваа потопна пумпа е нов тип на сув мотор.По тестот,волуменот на водата исто така е многу зголемен,што може брзо да ја измие нечистотијата на добитокот.
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Пумпа за вода за земјоделство, треба да знаете за највисок квалитет на Пумпа за вода за земјоделство производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
OA - 02
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Пумпа за нечистотија од 1 HP Најчесто се користи во свињарските куќи за сточарство,резервоари за прочистување на ранчот,индустриски отпадни води,отпадни води од фабрика за храна,итн.Индустрискиот отпад и тињата може лесно да се испуштаат,со што сточарството и аквакултурата полесно го чистат изметот. Материјал:нерѓосувачки челик железо бакар Спецификации:Коњски сили-1 КС,Калибар-2” ,Број на столбови-2P,Глава-9 М,Максимален волумен на вода-0.2 М3/мин Напон:Слободна-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ,Три-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ Стабилен квалитет и брза испорака Место на потекло:Тајван За испирање или пумпање нечистотија од добиток,мора да биде инсталиран од професионални техничари,а коњските сили ќе се усогласат според растојанието на пренесување и извлекување.
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Пумпа за вода за земјоделство, треба да знаете за највисок квалитет на Пумпа за вода за земјоделство производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
RA - 05
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
5HP Потопна пумпа за вода за општа употреба Најчесто се користи во земјоделството,риболов,сточарството,канализација,подрум,пазарна вода,разни индустриски отпадни води,итн.,може лесно да се пумпа,Згора на тоа,со оглед на природната средина,се елиминираат материјалите за подмачкување кои предизвикуваат загадување,што го прави поеколошки,овој модел може да се користи и во аквакултурата. Материјал:нерѓосувачки челик железо бакар Спецификации:Коњски сили-5 КС,Калибар-5” ,Број на столбови-2P,Глава-17 М,Максимален волумен на вода-1.6 милиони3/мин Напон:Три-фаза 220V*60 HZ Стабилен квалитет и брза испорака Место на потекло:Тајван Во сточарството и аквакултурата,пумпата често се користи и може да ја пумпа отпадната вода што се создава во тој период.