Земјоделска пумпа за вода

Ние е производство, снабдување и извоз на нашите клиенти ширум светот со целосна линија на високо квалитетни Земјоделска пумпа за вода. Имаме квалификувани четата на високо квалификувани и посветени работници кријат своите најдобри да се произведуваат најдобрите квалитетни производи за меѓународни клиенти. И ние се стремиме тешко да се грижиме за широк спектар на бизнис потребите на нашите клиенти и ги доставуваме нашите квалитетни производи од целиот свет. Врз основа на нашата напредна опрема и одлична технологија, ние нудиме широк спектар на производи потпирајќи се на строга контрола на квалитетот, научни управување и мулти-постапка при проверка на квалитет. Го поздравуваме нови и стари клиенти да контактирате со нас за идните деловни односи.
Со Исклучителна изработка и современи техники, ги направиме нашите производи на

Земјоделска пумпа за вода

да се рангира меѓу првите и слични производи. Ние со нетрпение очекуваме за соработка со клиенти од целиот свет.
  • Земјоделска пумпа за вода - OA - 02
Земјоделска пумпа за вода
модел - OA - 02
Пумпа за нечистотија од 1 HP

Најчесто се користи во свињарските куќи за сточарство,резервоари за прочистување на ранчот,индустриски отпадни води,отпадни води од фабрика за храна,итн.
Индустрискиот отпад и тињата може лесно да се испуштаат,со што сточарството и аквакултурата полесно го чистат изметот.
  1. Материјал:нерѓосувачки челик железо бакар
  2. Спецификации:Коњски сили-1 КС,Калибар-2” ,Број на столбови-2P,Глава-9 М,Максимален волумен на вода-0.2 М3/мин
  3. Напон:Слободна-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ,Три-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ
  4. Стабилен квалитет и брза испорака
  5. Место на потекло:Тајван

За испирање или пумпање нечистотија од добиток,мора да биде инсталиран од професионални техничари,а коњските сили ќе се усогласат според растојанието на пренесување и извлекување.
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
OA - 02
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Земјоделска пумпа за вода, треба да знаете за највисок квалитет на Земјоделска пумпа за вода производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
AS - 202-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
2HP Сува амфибија висока-брзина пумпа Најчесто се користи во потоци,морска вода,рибарски езерца:градежништвото,канализација,пазарна вода,наводнување обработливо земјиште,бунари,подземни бунари,итн.за пумпање вода.Доколку се користи во аквакултура,не'рѓосувачки-треба да се вгради челична мрежа за да се спречи оштетувањето на отвореното работно коло од талог. Материјал:нерѓосувачки челик железо бакар Спецификации:Коњски сили-2 КС,Калибар-2” ,Број на столбови-2P,Глава-11 м,Максимален волумен на вода-0.6 милиони3/мин Напон:Слободна-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ,Три-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ Стабилен квалитет и брза испорака Место на потекло:Тајван Оваа потопна пумпа е нов тип на сув мотор.По тестот,волуменот на водата исто така е многу зголемен,што може брзо да ја измие нечистотијата на добитокот.
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Земјоделска пумпа за вода, треба да знаете за највисок квалитет на Земјоделска пумпа за вода производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
OA - 03
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Пумпа за нечистотија од 2 HP Најчесто се користи во свињарските куќи за сточарство,резервоари за прочистување на ранчот,индустриски отпадни води,отпадни води од фабрика за храна,итн.Индустрискиот отпад и тињата може лесно да се испуштаат,со што сточарството и аквакултурата полесно го чистат изметот. Материјал:нерѓосувачки челик железо бакар Спецификации:Коњски сили-2 КС,Калибар-3” ,Број на столбови-2P,Глава-10 М,Максимален волумен на вода-0.6 милиони3/мин Напон:Слободна-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ,Три-фаза-110 V*60 HZ/220 V*60 HZ Стабилен квалитет и брза испорака Место на потекло:Тајван Оваа машина е дизајнирана со посебна патека на проток,што може да направи секаква нечистотија,отпадните води и тињата покажуваат најдобар ефект на проток на вода.
Chiu Feng Industry Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Земјоделска пумпа за вода, треба да знаете за највисок квалитет на Земјоделска пумпа за вода производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
RA - 05
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
5HP Потопна пумпа за вода за општа употреба Најчесто се користи во земјоделството,риболов,сточарството,канализација,подрум,пазарна вода,разни индустриски отпадни води,итн.,може лесно да се пумпа,Згора на тоа,со оглед на природната средина,се елиминираат материјалите за подмачкување кои предизвикуваат загадување,што го прави поеколошки,овој модел може да се користи и во аквакултурата. Материјал:нерѓосувачки челик железо бакар Спецификации:Коњски сили-5 КС,Калибар-5” ,Број на столбови-2P,Глава-17 М,Максимален волумен на вода-1.6 милиони3/мин Напон:Три-фаза 220V*60 HZ Стабилен квалитет и брза испорака Место на потекло:Тајван Во сточарството и аквакултурата,пумпата често се користи и може да ја пумпа отпадната вода што се создава во тој период.